0332 257 00 11
info@humaokullari.com
Gsm-WhatsApp Danışma 0552 458 01 42

HÜMA’DAN HABERLER

ESNAF ODASI BAŞKANLARI HÜMA OKULLARI’NI ZİYARET ETTİ

Hüma Okulları kurucularıyla; Konya Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Muharrem Karabacak, Konya Şoför Nakliyeci ve Otomobilciler Odası Başkanı Ahmet Şen, Konya Sıhhi Tesisat ve Kaloriferciler Odası Başkanı Mehmet Ünlügül bir araya geldi.

Öncesinde Hüma Okulları ile protokol imzalayarak kurumlar arası ilişkiyi güçlendiren başkan Muharrem Karabacak, Esnaf Odası Başkanlarından Ahmet Şen ve Mehmet Ünlügül ile birlikte Hüma Okulları’na iade-i ziyaret gerçekleştirdiler. Ziyarette Kurucu-Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Birekul ve kurucu üye Ahmet uykusuz bu ziyaretten dolayı mutluluk dolayı mutluluk duyduklarını belirterek başkanlara teşekkürlerini iletti. Eğitim çıtasının yükselmesi adına eğitim kurumlarına gösterdikleri ilgi ve alakanın çok değerli bir yere sahip olduğunu, eğitim gönüllüsü ve destekçisi olan kurumlarla dostluk bağını kuvvetlendirmenin ve bu tanışıklığın tüm Konya iline faydalı olacağını dile getiren Dr. Mehmet Birekul “Faaliyet göstermeye başladığımız günden bu güne kurumlarla aramızdaki ilişkiyi güçlendirmek ve eğitim anlayışımızla farkımızı ortaya koymak adına birçok kurumla protokol imzaladık. Yegane amacımız ülkemizin ve dünyanın geleceğine yatırım yapmaktır. Kurumlarla en belirgin ortak noktamız da budur. Hepimiz işin sonunda geleceğe yatırım yapan yöneticileriz. Eğitimci olmanın sorumluluğunu üstlenerek elimizden gelenin daha fazlasını yapmaya gayret gösteriyoruz.” dedi.

Ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren Hüma Okulları, Esnaf Odaları Başkanlarına günün anısına hediyelerini takdim etti.

Haberin devamı için: http://m.anadoludabugun.com.tr/esnaf-odalarindan-huma-okullari-na-ziyaret-93120%22

Haberin devamı için: https://www.konyadahaber.com/news-detail.php?Id=112951

Haberin devamı için: http://ipekyoluhaber.net/haberler-20075-esnaf-odalarindan-huma-okullarina-ziyaret.html#.XU6mT-gzbIU

Haberin devamı için: https://www.ureticihaber.com/haber/24700/esnaf-odalarindan-huma-okullarina-ziyaret.html

Haberin devamı için: http://www.hakimiyet.com/esnaf-odalarindan-huma-okullarina-ziyaret-1257813h.htm

HÜMA OKULLARI SELÇUKLU MUHTARLAR DERNEĞİ’Nİ AĞIRLADI

Selçuklu Muhtarlar Derneği üyeleri ve Selçuklu Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Avcıoğlu, bu sene eğitim öğretime başlayacak Hüma Okulları ile bir araya geldi.

Hüma Okulları’nın yeni eğitim yılının hayırlı olması dileğinde bulunan dernek üyeleri, Hüma Okulları ile kahvaltı organizasyonunda buluştular. Selçuklu ilçesine değer katacak bir eğitim kurumu açılmış olmasından çok memnuniyet duyduklarını, eğitimi her alanda desteklediklerini ve kurumlarla tanışmanın ilçeye olumlu etkilerinin olacağından bahsettiler. Samimiyet içinde gerçekleşen kahvaltı sonrasında Hüma Okulları Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Birekul, tüm dernek üyeleri ile özel ilgilenerek kendilerine okulu tanıttı. İlçemizin sorunlarını dinleyerek çözüme kavuşturan muhtarlarımızın hizmetleri için kendilerine teşekkürlerini iletti.

HÜMA OKULLARI’NDA TYT HAZIRLIĞI BAŞLADI

Sınav hazırlığının uzun bir süreç olduğunu ve profesyonel bir donanım gerektiğini ifade eden Kurucu Dr. Mehmet Birekul, güçlü kadrosu ve yılların deneyimiyle Konya’da eğitime yeni bir ufuk kazandıracağını söyledi. Birekul, “Alanında kendini ispatlamış, genç, dinamik ve profesyonel bir kadromuz var. Eğitimci arkadaşlarımızın her biri birçok başarıya imza atmış. Çizgi altı eğitim sistemiyle tüm öğrencileri en iyi öğrenci seviyesine getirmeyi benimsemiş, tam öğrenme modeliyle öğrencinin etüt, özel ders ve özel öğretim kursu ihtiyacını ortadan kaldıran, bireysel rehberlik ile öğrencinin kişisel ve akademik gelişimini sürekli takip edebilen aynı zamanda öğrencilerine model olmayı hedeflemiş bir kurumuz. Tüm bu yeniliklerimizle Konya’ya başarılar kazandıracağımızın inancındayız. TYT’ye ve öğrencilerimizin yeni eğitim öğretim yılına yönelik tüm hazırlığımızı yaptık. Öğrencilerimizin eksiklerini tespit edebilmek ve onları telafi edebilmek adına yaptığımız bu hazırlığın öğrencilerimiz için çok verimli olacağı kanaatindeyiz. Bizimle birlikte eğitim hayatına devam edecek olan tüm öğrencilerimiz bu ayrıcalıklı sistemin içinde yer alacaklar. Bu sene gerçek eğitim anlayışını tüm Konya halkına hissettireceğimizden ve Türkiye genelinde başarılara imza atacağımızdan hiç şüphemiz yok.” dedi.

Haberin devamı için: http://ipekyoluhaber.net/haberler-20034-huma-okullarinda-tyt-hazirligi-basladi.html#.XUlic-gzbIV

Haberin devamı için: https://www.konyadahaber.com/news-detail.php?Id=112931

Haberin devamı için: http://www.hakimiyet.com/huma-okullarinda-tyt-hazirligi-basladi-1257596h.htm

Haberin devamı için: http://www.memleket.com.tr/huma-okullarinda-tyt-hazirligi-basladi-1828592h.htm

Haberin devamı için: https://www.haberkent.com/haber/huma-okullari-tytyle-start-verdi-h71664.html

SELÇUKLU BELEDİYE BAŞKANI AHMET PEKYATIRMACI HÜMA OKULLARINI ZİYARET ETTİ

2019-2020 eğitim öğretim yılı için faaliyete geçecek olan, Selçuklu bölgesinde yeni kurulan ve Konya’da yenilikçi eğitim anlayışıyla öne çıkan Hüma Okulları, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet PEKYATIRMACI tarafından ziyaret edildi. Kurucu Dr. Mehmet BİREKUL ve okulun kurucularından olan Belediye Meclis Üyesi Ahmet UYKUSUZ, başkanı büyük bir ilgiyle karşıladı. Selçuklu Belediye Başkanını ağırlayan okul yönetimi, başkanın ziyaretinden dolayı çok memnun olduklarını belirttiler.

 Okulu ziyaret eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet PEKYATIRMACI, okulu gezdi. Dersliklere, laboratuarlara, yemekhaneye ve okulun teknolojik alt yapısını inceleyen başkana okulun eğitim sistemi hakkında da bilgi verildi.

Düşüncelerini dile getiren Başkan PEKYATIRMACI; kurumun fiziki yapısını, eğitime bakış açısını, yenilikçi fikirlerini, teknoloji ile iç içe olmasını çok beğendiğini ve ilçemize hayırlı bir kurum olmasını temenni ettiğini söyledi. Eğitim alanında her oluşuma katkıda bulunacaklarını, Hüma Okulları’nın da ilçemizin eğitim kalitesine katkısının olacağına inancının tam olduğunu ekledi.

Haberin devamı için: http://ipekyoluhaber.net/haberler-20024-pekyatirmacidan-huma-okullarini-ziyaret-etti.html#.XUgjYegza1s

Haberin devamı için: https://www.konyadahaber.com/news-detail.php?Id=112921

Haberin devamı için: http://www.anadoludabugun.com.tr/pekyatirmaci-dan-huma-okullari-ni-ziyaret-etti-92722

Haberin devamı için: http://www.hakimiyet.com/pekyatirmacidan-huma-okullarini-ziyaret-etti-1257529h.htm

Haberin devamı için: http://www.memleket.com.tr/pekyatirmacidan-huma-okullarina-ziyaret-1827454h.htm

Haberin devamı için: https://www.ureticihaber.com/haber/24608/pekyatirmacidan-huma-okullarini-ziyaret-etti.html

 

HÜMA OKULLARI MEMUR-SEN İLE PROTOKOL İMZALADI!

 

HÜMA OKULLARI’NDA LGS SEMİNERİ

Hüma Okulları Lise müdürü Ahmet Can ve Ortaokul Müdürü Yavuz Karakaş’ın sunduğu, velilerin katılımıyla gerçekleşen bu seminerde; “LGS’yi nasıl okumalıyız?, LGS bir son mu yoksa yeni bir başlangıç mı?, lise eğitiminin içeriği nedir?, kişilik değişimi lise eğitimini ne kadar etkiler?, lise döneminde büyüme ve aile, lisede sosyal yaşam ve akran ilişkileri, üniversite yol haritası gibi konu başlıkları anlatıldı. Tüm bunların yanı sıra lise seçimi yaparken öğrenciler nelere dikkat etmeli ve neleri göz önünde bulundurmalı sorularını da cevapsız bırakmadılar. Hem LGS sonrası süreci anlattılar hem de öğrencilerin lise hayatında karşılaşabilecekleri akademik ve psikolojik sorunlardan bahsedip katılımcıları aydınlattılar.

Haberin devamı için: http://www.hakimiyet.com/huma-okullarinda-lgs-semineri-1255971h.htm

Haberin devamı için: http://www.memleket.com.tr/huma-okullarinda-lgs-semineri-1800493h.htm

Haberin devamı için: http://www.ipekyoluhaber.net/haberler-19810-huma-okullarinda-lgs-semineri.html#.XSM8JegzYdU

Haberin devamı için: https://www.konyadahaber.com/news-detail.php?Id=112775

Haberin devamı için: https://www.ureticihaber.com/haber/24083/huma-okullarinda-lgs-semineri.html

 

LGS YÜZDELİK DİLİMLERE DİKKAT! 

“LGS sonuçlarının ardından Konya liselerinin yüzdelik dilimleri ve okul kontenjanları belli olurken, Özel Hüma Ortaokul Müdürü Yavuz Karakaş, “Okulların tavan ve taban puanları kadar LGS yüzdelik dilimlerine dikkat edin” dedi.”

Haberin devamı için: https://www.pusulahaber.com.tr/lgsde-yuzdelik-dilimlere-dikkat-1149883h.htm

HÜMA OKULLARI’NDAN ÖĞRENCİLERE SÜRPRİZ YAZ HEDİYELERİ 

“Özel Hüma Okulları, Konya genelinde ortaokul öğrencilerine yönelik düzenlediği “Yaz Ödülleri” sınavında başarılı olanlara ödülleri verildi. Okul kayıt başvurularının tamamlanmasının ardından Özel Hüma Okulları, 16 Haziran Pazar günü gerçekleştirdiği sınavda dereceye giren öğrencileri ödüllendirdi. Yoğun katılımın gözlendiği sınavın, sonuçları internet sitesi ve sosyal medya aracılığıyla duyuruldu. Öğrencilere karne hediyesi vermeyi amaçlayan Hüma Okulları, ‘Yaz Ödülleri’ sınavında başarılı olanlara, tablet, akıllı saat, kablosuz kulaklık, kitap seti, USB bellek, futbol ve voleybol topu gibi birçok hediye verdi.

Öğrencilerine hediyeleri, Özel Hüma Okulları Kurucu – Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Birekul tarafından verildi. Özel Hüma Okulları Kurucu – Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Birekul, eğitimin bir süreç olduğunu belirterek, “Eğitimciler olarak öğrencilerimizi bu süreçte teşvik etmek, iyiye ve güzele yönlendirmek durumundayız. Bir eğitim kurumu olarak bu hususta üstümüze düşen vazifenin farkındayız ve gelecek nesillere eğitim şevki aşılamaya çalışıyoruz. Tüm öğrencileri kucaklamak ve onlarla bir arada olmak bizim vazifemiz. Gerçekleştirdiğimiz bu sınav bu düşüncelerimizin sadece bir yansımasıdır. Öğrencilere fayda sağlayabilecek etkinlikleri planlamaya ve uygulamaya devam edeceğiz” diye konuştu.

HÜMA OKULLARI BASINLA BULUŞTU

“Hüma Okullarının Basınla tanıtım toplantısına Hüma Okulları Kurucu- Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Birekul, Kurucu Üye Ahmet Uykusuz, Fen Lisesi Müdürü İsmail Erdem, Ortaokul Müdürü Yavuz Karakaş ve Konya basını katıldı.

Hüma Okulları Kurucu- Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Birekul Hüma Okullarının eğitim ve kültür alanında gelenekle geleceği birleştiren, yepyeni ve farklı eğitim anlayışını benimsemiş bir özel kurum olduğunu belirterek, “Eğitim, balığa uçmayı, kuşa yüzmeyi öğretmek değildir. Her öğrencinin kendine has ilgi ve yetenekleri vardır. Tüm bunları dikkate alarak geliştirdiğimiz eğitim-öğretim programıyla eğitimi bir ihtiyaç olarak görüyor, öğrencilerimizi de problem çözümünün en önemli aktörü olarak sahneye çıkarıyoruz. Eğitim ve öğretim bir bütündür ve her bir öğrencinin bu bütünlük içinde analitik düşünme yönünün geliştirilmesi gerektiğine inanıyoruz. Eğitimde toplam kaliteyi artırmak için öğretmen kalitesinin de yüksek seviyede tutulması çok önemlidir. Hüma Okulları olarak alanında kendini kanıtlamış, yüksek tecrübe sahibi, uzman öğretmen kadromuzla geleceğe yön vermeye hazırız. Her birey eğitimine aile ortamında başlar, eğitim kültürünün oluşumunda ailenin etkisi son derece büyüktür. Bu nedenle eğitimde aileyi ve diğer değişkenleri aktif bir konuma getiriyoruz. Çocuklarımızı birey olarak desteklerken onları topluma katkı sağlayan bir üye olarak yetiştirmek de çok önemlidir. Değerler eğitimi tam da bu aşamada karşımıza çıkmaktadır. Biz, değerler eğitimini bir yaşam biçimi olarak görüyor; öğrencilerimizin değerlerimizi yaparak, yaşayarak ve model alarak öğrenmelerini sağlamayı hedefliyoruz” dedi.”

Haberin devamı için: http://www.yenihaberden.com/huma-okullari-basinla-bulustu-1040163h.htm

Haberin devamı için: https://www.konyadahaber.com/news-detail.php?Id=112658

Haberin devamı için: http://www.konyakent.com/huma-okullari-tanitim-yapti/2139/

Haberin devamı için: http://www.memleket.com.tr/huma-okullari-egitime-basliyor-1781700h.htm

Haberin devamı için: http://www.konyaolay.com/egitime-yeni-bir-nefer-huma-okullari/77269/

Haberin devamı için http://www.hakimiyet.com/huma-okullari-egitim-ogretime-hazir-1254907h.htm

Haberin devamı için: http://www.hkonya.com/huma-okullari-basinla-bulustu/25094/

Haberin devamı için: http://www.merhabahaber.com/insan-yetistirmek-icin-yola-ciktik-1700147h.htm

Haberin devamı için: http://www.konyaninsesi.com.tr/huma-okullari-egitime-yon-verecek-771267h.htm