2022 Haberler

 

HÜMA’ın Bileğini Bükemediler

Konya’da Gençlik Spor ve İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen bilek güreşi müsabakalarında Hüma Okulları öğrencileri büyük başarı gösterdi. Müsabakalarda Hüma Okulu öğrencileri bir çok madalya aldı.

Okulların büyük ilgi gösterdiği  bilek güreşi yarışmalarında kızlarda, Hüma Okulu’ndan  Yağmur Türkmen 55kg da sağ-sol kol Konya Şampiyonu olurken  Buse Taşpınar, 55kg da sağ-sol kol Konya 2.si, Aleyna Naciye Çavunt 55kg da sağ-sol kol Konya 3.sü oldu. Ceren Çetin de 65kg da sağ-sol kol Konya 2.liğini kazandı. Erkelerde, ise yine Hüma öğrencilerinden Hüseyin Küçükçelebİ 60kg da sağ-sol kol Konya Şampiyonu oldu.

Diğer taraftan Konya’da okullar arasında düzenlenen Kick Box Point Fighting müsabakarın da ise Hüma’dan Batuhan Pekmezci 84kg Konya Şampiyonluğu kazandı. Hüma Okulları  Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Birekul, öğrencilerinin eğitimde gösterdiği başarıyı sporda da gösterdiğini söyledi. Türkiye’nin dört bir tarafında ve özellikle Konya’da bir çok branşta düzenlenen yarışmalara Hüma okulları olarak katıldıklarını belirten Birekul, ‘’ Öğrencilerimiz tüm spor branşlarında başarılı bir şekilde faaliyet gösteriyor. Bu başarılarında katıldıkları yarışmalardan aldıkları madalyalarla taçlandırıyor. Öğrencilerimrzi ve emeği geçen öğretmenlerimizi tebrik ediyorum’’ diye konuştu.

Haberin devamı için: https://www.ureticihaber.com/mobil/haber/humain-bilegini-bukemediler-2041.html

Haberin devamı için: https://www.konyadahaber.com/news-detail.php?Id=123327

Haberin devamı için: https://www.konyakent.com/huma-in-kolunu-bukemediler/3418/

Haberin devamı için: https://www.konyaolay.com/huma-li-bilekciler-konya-sampiyonu-oldu/3629/

Haberin devamı için: https://konyabakis.com/spor/humain-bilegini-bukemediler-19851h

Haberin devamı için: https://www.pusulahaber.com.tr/humadan-bilek-guresinde-basarili-sonuclar-1707057h.htm

Haberin devamı için: https://www.ilgihaber.com/huma_in_bilegini_bukemediler-151943.html

Haberin devamı için: http://www.ipekyoluhaber.net/haber-huma-in-kolunu-bukemediler-30078.html

Haberin devamı için: https://konyaimza.com/spor/huma-nin-bilegini-bukemediler-7217h

Hüma Okulları Ödüle Doymuyor

Okul öğrencileri Uşak’ta düzenlenen İller Arası Karete Şampiyonasında ikinci ve üçüncülük alırken, Konya’da liseler arasında düzenlenen tenis turnuvasında birincilik aldı.

Konya’da eğitim alanında adından söz ettiren Hüma Okulları sporda da büyük başarı gösteriyor. Okul öğrencileri Uşak’ta düzenlenen İller Arası Karete Şampiyonasında ikinci ve üçüncülük alırken, Konya’da liseler arasında düzenlenen tenis turnuvasında birincilik aldı.

Uşak’ın kurtuluşunun 100 yıl etkinlikleri çerçevesinde Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve Türkiye genelinden 52 okul kulübünün katıldığı İller Arası Karete Şampiyonası geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirildi. Konya’dan Hüma Okulu öğrencileri de şampiyonaya katılırken, müsabakalarda büyük başarı gösterdi. Hüma Okulları 6.sınıf öğrencisi Enes Nuri Özdemir kumite yarışlarında 50 kg da 2’nci olurken, 11.sınıf öğrencisi Ayşe Sena Demir ise karate branşında 48 kg da 3’ncü oldu. Diğer taraftan Konya’da Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Atatürk Haftası Tenis Turnuvası’nda da Hüma Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Zeynep Duru Mete, 14 yaş kategorisinde Konya şampiyonu oldu. Hüma Okulları Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Birekul, okul olarak eğitim alanında gösterdikleri başarıyı spora da taşıdıklarını belirterek başarı gösteren öğrencileri ve öğretmenleri tebrik etti.

Haberin devamı için: https://konyabakis.com/yerel/huma-okullari-odule-doymuyor-18154h

Haberin devamı için: http://ipekyoluhaber.net/haber-huma-okullari-odule-doymuyor-29980.html

Haberin devamı için:https://www.konyadahaber.com/news-detail.php?Id=123183

Haberin devamı için:https://www.ureticihaber.com/mobil/haber/huma-okullari-odule-doymuyor-sporda-huma-farki-1813.html

Haberin devamı için: https://www.konyaolay.com/huma-okullari-odule-doymuyor/3463/

 

 

  KARATE’DE HÜMA FARKI

 

Konya’da düzenlenen Amatör Spor haftasında, Hüma Ortaokulu 6.sınıf öğrencisi Enes Nuri Özdemir, Karate branşı Kata ve Kumite yarışlarında 1’nci olurken,11. sınıf öğrencisi Ayşe Sena Demir’ de Karate branşında 1’nci oldu.

Hüma Okulları Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Birekul öğrencilerini bu başarılarından dolayı kutlayarak, ” Konya’da düzenlenen Amatör Spor haftasındaki müsabakalarda okulumuz öğrencilerinin başarıları bizleri bir sevinç yaşattı. Her iki öğrencimizi kutlarken, başarılarının devamını dilerim. Hüma Okulları olarak öğrencilerimizin spor alanlarında da başarılı olmaları için elimizden gelen katkıyı vermeye devam edeceğiz” dedi.

Haberin devamı için:https://konyaimza.com/spor/karatede-huma-farki-6551h

Haberin devamı için:https://www.konyadahaber.com/news-detail.php?Id=122971

Haberin devamı için:  https://www.ureticihaber.com/mobil/haber/huma-okullarindan-iki-birincilik-1376.html

Haberin devamı için: https://www.merhabahaber.com/huma-okullarindan-karatede-iki-birincilik-1860064h.htm

Haberin devamı için:https://sporcugazetesi.com/huma-okullarindan-iki-birincilik-h7728.html

Haberin devamı için:https://birmagazin.com/huma-okullarindan-iki-birincilik-h36156.html

Haberin devamı için:https://42konyagazetesi.com/huma-okullarindan-iki-birincilik-h21042.html

Haberin devamı için:http://ipekyoluhaber.net/haber-huma-okullarindan-iki-birincilik-29844.html

Haberin devamı için:https://www.konyaolay.com/huma-okullarinda-gururlandirilan-birincilikler/3201/

Haberin devamı için:https://www.konyakent.com/huma-okullarindan-iki-birincilik/2989/

Haberin devamı için:https://www.seydisehirgundem.com/huma-okullarindan-iki-birincilik-12230-haberi

 

 

YENİ DÖNEMDE YENİ UFUKLARA

 

 

Kökü mazide, başarılı, dinamik, yenilikçi bir gelecek için çocuklarımızın en iyi şekilde yetiştirilmesi hedefi ve hayat boyu eğitimi benimseyen, eğitimden aldığı güçle bağımsız düşünebilen ve sorgulayan bireyler misyonu ile Hüma Okulları tam donanımlı okul kampüsü ve güçlü eğitim kadrosu ve yenilikçi eğitim modülleri ‘’ inglizce hazırlık sınıfları, brainmodify, YDS programları ‘’ ile 2022 -20223 yılına hazır olduğunu, geleceğimizin inşasında öğrencilerimizi onların yaşayacağı çağa göre hazırladıklarını ve tüm öğrencilerine güvendiklerini belirten Hüma Okulları Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Birekul, ‘’yeni eğitim öğretim yılının öğrencilerimize, şehrimize ve ülkemize başarı, huzur ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum, bu konuda üzerimize düşen ne varsa hazır olduklarını dile getirdi.

Haberin devamı için: https: //42konyagazetesi.com/yeni-donemde-yeni-ufuklara-h19866.html

Haberin devamı için: https://sonstargazetesi.com/yeni-donemde-yeni-ufuklara-h21065.html

Haberin devamı için: https://renkgazetesi.com/yeni-donemde-yeni-ufuklara-h24845.html

Haberin devamı için: https://www.konyadahaber.com/news-detail.php?Id=122554

Haberin devamı için: https://www.konyapostasi.com.tr/haber/yeni-donemde-yeni-ufuklara-121166

Haberin devamı için: http://www.ipekyoluhaber.net/m-haber-29539.html

Haberin devamı için: https://konyaimza.com/gundem/huma-okullari-yeni-egitim-ogretim-donemine-hazir-5266h

 

 

DR. MEHMET BİREKUL YKS’ YE GİRECEK ÖĞRENCİLER İÇİN TAVSİYELERDE BULUNDU

 

Başarıya ulaşmanın bir adımı olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS), bu hafta sonu milyonlarca öğrenci ter dökecek. Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Hüma Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Birekul, “Sınav salonuna mutlaka erken girin ve sınava kadar olan sürede gerginliğinizi atın. Bunun en güzel yolu hedeflediğiniz bölümü kazandığınızı hayal etmektir. Bu hayal kaygıyı azalttığı gibi motivasyonunuzu arttırmaya yardımcı olur” ifadelerini kullandı.

BİR SINAV SONUCUYLA KİŞİNİN DEĞERİ DEĞİŞMEZ’
Üniversite sınavına girecek öğrencilere tavsiyelerde bulunan Mehmet Birekul “İlk olarak kendine güvenmeli, yapabileceğine inanmalıdır. Adaylar fiziksel ve duygusal olarak kendilerini zorlamamalılar. Çözemeyeceğiniz soruların da olabileceğini unutmayın ve onlarla karşılaştığınızda güvensizlik duygusuna kapılmadan bir sonrakine geçin. Sınavda daha önce denemediğiniz yöntemleri denemeyin, alıştığınız test sıralamasını bozmayın. Ancak unutmamak gerekir ki bir sınav sonucuyla kişinin aile ve toplum içerisindeki önem ve değeri değişmez.

‘SON İKİ GÜN DEMLENME ZAMANIDIR’
Üniversite sınavında son iki günün önemine dikkat çeken Mehmet Birekul, “Elbette öğrencilerimiz kadar velilerimiz, fedakarlık yapan ailelerimiz de yoruldular. Hepsine bu sürece birlikte göğüs gerdiğimiz için teşekkürlerimi iletiyorum. Sınav günü öğrencilerimize manevi destek amaçlı yanında olmaya özen gösterin. Ona kazanamazsa destek olmayız korkusu vermeyin. Unutmayalım biz öğrencilerimizi geleceğe ve hayata hazırlıyoruz. Sınav bu süreçteki basamaklardan sadece bir tanesi. İyi insan olmaları sınav sonucundan daha önemli. Sınavda ve hayatta başarılar dilerim. Son iki günde çalışmalar bırakılmalı. Son iki gün demlenme zamanıdır. Bilginin oturması için, bedenin ve zihnin dinginleşmesi için son derece önemlidir. Adaylar sınav öncesindeki uyku ve dinlenme rutinlerini pek fazla değiştirmeden sınava girmeliler. Bu süre normal yaşamlarında olandan ne daha fazla ne de az olmamalıdır. Beslenme düzenine dikkat edilmeli, yeterli ve dengeli beslenerek sağlıklı yiyecekler tercih edilmelidir” diye konuştu. 

‘HEPİNİZ ÜLKEMİZ İÇİN ÇOK DEĞERLİSİNİZ’
Son olarak öğrencilere seslenen Birekul, “Sınavınızın sonucu ne olursa olsun hepiniz ülkemiz için çok değerlisiniz. Hayatlarında yeni bir başlangıca adım atmak için Yükseköğretim Kurumları Sınavına girecek tüm üniversite adaylarımıza başarılar diliyorum” diyerek sözlerini sonlandırdı. 

HÜMA OKULLARI’NA KARATE TURNUVASINDAN BİR MADALYA DAHA

 

İç Anadolu Bölgesi iller arası 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı karate turnuvası Konya Bağlarbaşı Spor Salonu’nda düzenlendi. Yoğun ilgi gören turnuvaya Aksaray, Niğde, Nevşehir gibi illerden de katılım oldu.

Hüma Okulları öğrencilerinden Ayşe Sena Demir 48 kg’da birinciliği kazanan isim oldu. Kazandığı birinciliğiyle madalyalarına bir yenisini daha eklemenin sevincini yaşayan Ayşe Sena Demir, başarısından dolayı çok mutlu olduğunu, daha büyük hedeflere doğru azimle çalıştığını ve desteklerinden dolayı Hüma Okulları’na teşekkür ettiğini belirtti.

Hüma Okulları Beden Eğitimi öğretmeni Ramazan Umut Candan, “Ayşe Sena gurur kaynağımız olan öğrencilerimizden. Verdiği mücadele, emek ve pes etmeden gerçekleştirdiği yoğun çalışmalarından dolayı kendisine teşekkür ediyorum. Spor yapan öğrencilerimize desteklerimizin her daim tam ve ulaşılabilir olmasının sevincini sporcularımızın başarılarıyla yaşıyoruz ve mutluk duyuyoruz. Ayşe Sena’yı bir kez daha tebrik ediyor, emeklerinin her daim başarılarla karşılık bulmasını diliyorum” dedi.

Haberin devamı için: https://www.ureticihaber.com/mobil/haber/43090/huma-okullarina-karate-turnuvasindan-bir-madalya-daha.html

Haberin devamı için: https://www.konyadahaber.com/news-detail.php?Id=121736

Haberin devamı için: http://ipekyoluhaber.net/m-haber-28816.html

Haberin devamı için: https://www.pusulahaber.com.tr/huma-okullarina-karate-turnuvasindan-bir-madalya-daha-1649209h.htm

Haberin devamı için: https://www.yenimeram.com.tr/ayse-sena-demir-birincilik-kursusunde-499873.htm

 

DR. MEHMET BİREKUL İSTANBUL’UN FETHİNİN 569. YILINI KUTLADI

Hüma Okulları Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Birekul, İstanbul’un Fethi’nin 569. yılını kutladı.

“Yüzyıllar boyunca birçok farklı medeniyete başkentlik yapmış İstanbul’un, Peygamber Efendimiz tarafından müjdelenip şanlı atamız Fatih Sultan Mehmet tarafındantarihte benzeri görülmemiş bir fetih planı ile 53 gün süren kuşatma sonunda fethedilmesi bizler için çok büyük bir gururdur. Bugün, tarihin akışını değiştiren bu fethin yıl dönümünü hatırlıyor ve genç yaşta azmiyle kimsenin muvaffak olamadığı fethi başarmasıyla bir liderin gelecek nesillere örnek olmasına şahit oluyoruz. Tarihimizin böylesine güçlü bir lider yetiştirmesinden onur duyuyor,  İstanbul’un fethinin mimarı, büyük devlet adamı Fatih Sultan Mehmet Han’ı, vatan uğrunda canlarını feda eden tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyor, saygılarımı sunuyorum.” dedi.

Haberin devamı için: https://www.konyadahaber.com/news-detail.php?Id=121707

Haberin devamı için: https://www.ureticihaber.com/mobil/haber/43040/mehmet-birekul-istanbulun-fethinin-569-yilini-kutladi.html 

Haberin devamı için: https://www.merhabahaber.com/mehmet-birekul-istanbulun-fethinin-569-yilini-kutladi-1853717h.htm

Haberin devamı için: https://www.pusulahaber.com.tr/service/amp/fatih-sultan-mehmet-hani-rahmetle-aniyoruz-1646682h.htm

HÜMA OKULLARI’NDA 19 MAYIS KUTLAMASI

Hüma Okulları’nda 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Kutlama programı ilk olarak İstiklal Marşı’nın okunması ve saygı duruşuyla başladı. Direnişi, ulusal kurtuluşu ve Türk Milletinin bağımsızlık ateşini simgeleyen bu önemli günde Hüma Okulları öğretmenleri günün anlamına ve tarihçesine dair konuşmalar yaptı.

Özel Hüma Okulları Anadolu Lisesi Müdürü Ahmet CAN; “Milli Mücadele’yi başlatan Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 103. Yıldönümünde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı okulumuzda çeşitli etkinliklerle coşkuyla kutluyoruz. Cumhuriyetimizin ve bağımsızlığımızın yegâne temsilcisi olan gençler; içinde bulunduğumuz çağda her mecrada hızlı bir değişim ve gelişim yaşanmaktadır. Ülkemiz sizin fikir ve düşüncelerinizle her daim daha ileriye gidecek, yeni ufuklara ve gelişime açık olacaktır. Bu sorumluluk bilinciyle kendinizi en iyi şekilde yetiştireceğinize, azim ve kararlılıkla çalışacağınıza inancımız sonsuzdur. Desteklerimiz tüm gücüyle sizinle birliktedir. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kurtuluş Savaşımızın bütün kahramanlarını saygı ve rahmetle anıyorum.” diyerek gençlere seslendi.

Öğrenciler güne dair şiirlerini okudu ve ardından oynadıkları oyunlarla eğlenerek kendilerine armağan edilmiş günün tadını çıkardı. 

Haberin devamı için: https://www.konyadahaber.com/news-detail.php?Id=121633

Haberin devamı için: https://www.ureticihaber.com/mobil/haber/42935/huma-okullarinda-19-mayis-kutlamasi.html

Haberin devamı için: http://ipekyoluhaber.net/m-haber-28685.html

Haberin devamı için: https://www.pusulahaber.com.tr/huma-okullarinda-19-mayis-kutlamasi-1635124h.htm

 

DR MEHMET BİREKUL’DAN ENGELLİLER HAFTASI MESAJI

Hüma Okulları Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Birekul Engelliler Haftasına yönelik açıklama yaptı.

Açıklamada her yıl 10-16 Mayıs’ta kutlanan Engelliler Haftası’nın engelli bireylerin problemlerine, yaşadıkları mağduriyetlere dikkat çekmek, bu konuda ve engellilerin toplumda yaşadıkları erişim sorunlarında farkındalığı artırmak, toplumsal ve sosyal yaşama tam katılımlarını sağlanmak bağlamında önemli olduğunu belirtti.

Hüma Okulları Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Birekul konuşmasını “ Yaşadığımız toplumda her bireyin olduğu gibi engelli bireylerinde doğuştan kazanmış oldukları temel haklardan, hürriyetlerden ve imkanlardan en iyi şekilde yararlanmalarının sağlanması, yaşam standartlarının en üst seviyeye yükseltilmesi ve sosyal hayata tam katılımları bizlerin sorumluluğudur. Engelleri kaldırarak ve engellilerin erişime ulaşmalarını kolaylaştıracak düzenlemeler yaparak engelsiz sevgi dolu bir dünya oluşturmak için çaba göstermemiz gerekir. Engelliler Haftası’nın toplumumuzda farkındalığı artırmasını diliyorum. Sevgi varsa engel yok.” diyerek sonlandırdı.

Haberin devamı için: https://www.ureticihaber.com/mobil/haber/42798/dr-mehmet-birekuldan-engelliler-haftasi-mesaji.html

Haberin devamı için: https://www.konyadahaber.com/news-detail.php?Id=121565

Haberin devamı için: https://www.pusulahaber.com.tr/dr-mehmet-birekuldan-engelliler-haftasi-mesaji-1631734h.htm

Haberin devamı için: http://ipekyoluhaber.net/m-haber-28623.html

 

HÜMA OKULLARI BAŞARIDAN BAŞARIYA KOŞUYOR

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Okul Sporları Faaliyetleri kapsamında Adana’da düzenlenen karate grup müsabakaları tamamlandı. Hüma okulları öğrencisi karate gençler Konya şampiyonu olan Ayşe Sena DEMİR, Adana Bölge Grup birinciliğini kazanarak bir şampiyonluğa daha ismini yazdırdı.

Aynı tarihlerde Gençlik Spor Okul Sporları Bilek Güreşi müsabakaları da tamamlandı. Bilek Güreşi branşında Hüma Okulları öğrencisi Hüseyin KÜÇÜKÇELEBİ tüm rakiplerini eleyerek sol kol Konya şampiyonu oldu.

Ayşe Sena DEMİR ve Hüseyin KÜÇÜKÇELEBİ başarılarından dolayı çok mutlu olduklarını, okullarını temsil etmekten gurur duyduklarını ve kazandıkları şampiyonluklarla bu gururu taçlandırdıklarını ifade ederek okul yöneticilerine ve öğretmenlerine desteklerinden dolayı teşekkür ettiler.

Hüma Okulları Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Birekul,‘Bu tür spor müsabakalarına çocuklarımızın daha iyi hazırlanması için desteklerimizi ve imkânlarımızı en iyi şekilde öğrencilerimize sunuyoruz. Öğrencilerimizin gösterdiği başarılardan son derece gururluyuz. Kendilerini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum’ dedi.

Haberin devamı için: http://ipekyoluhaber.net/m-haber-28526.html

Haberin devamı için: http://www.seydisehirgundem.com/amp/huma-okullari-basaridan-basariya-kosuyor-11647-haberi

Haberin devamı için: https://www.konyadahaber.com/news-detail.php?Id=121459

Haberin devamı için: https://www.ureticihaber.com/mobil/haber/42606/huma-okullari-basaridan-basariya-kosuyor.html

Haberin devamı için: https://www.merhabahaber.com/huma-okullari-sporda-basaridan-basariya-kosuyor-1852517h.htm

Haberin devamı için: https://www.konyayenigun.com/spor/huma-okullari-basaridan-basariya-kosuyor-h743052.html

Haberin devamı için: https://www.konyakent.com/amp/haber/huma-okullari-basaridan-basariya-kosuyor/1241/

 

HÜMA OKULLARI İFTAR DAVETİNDE BULUŞTU

Hüma Okulları iftar yemeğinde Ramazan ayının bereketi ve mutluluğunu paylaştı.

Hüma Okulları tarafından düzenlenen iftar yemeğinde; Hüma Okulları yönetim kadrosu ile tüm çalışanları, Hızır İnsani Yardım ve Eğitim Derneği yönetim kadrosu, gönüllüleri, Aksaray Gökkuşağı İlim ve Kültür Derneği yönetim kadrosu, yetim, kimsesiz ve hafız öğrencileri ile öğretmenlerinin katılımıyla birlikte 150’ye yakın davetli buluştu.  Hüma Okulları Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Birekulİftar öncesinde yaptığı konuşmasını;“Ramazan ayının bu güzel ve bereketli günlerinde iftar soframızda sizleri ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğumuzu belirterek hoş geldiniz diyoruz. Birlik ve beraberlik ayı olan Ramazan ayının maneviyatını ve kültürünü oluşturarak yardımlaşmanın ve paylaşmanın değerlerini öğrencilerimize öğretme gayreti gösteriyoruz. Bu akşam davetimize katılarak bizleri onurlandırdınız. Katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Allah oruçlarımızı ve iftarımızı kabul etsin” diyerek sonlandırdı.

Haberin devamı için: https://www.merhabahaber.com/service/amp/huma-okullari-iftar-davetinde-bulustu-1851982h.htm

Haberin devamı için: https://www.konyadahaber.com/news-detail.php?Id=121343

Haberin devamı için: http://ipekyoluhaber.net/m-haber-28403.html

Haberin devamı için: https://eskisehirsesgazetesi.com/huma-okullari-iftar-yemeginde-ramazan-ayinin-bereketi-ve-mutlulugunu-paylasti-h12228.html

Haberin devamı için: https://bursagunesgazetesi.com/huma-okullari-iftar-yemeginde-ramazan-ayinin-bereketi-ve-mutlulugunu-paylasti-h11946.html

Haberin devamı için: https://1453kralmedya.com/huma-okullari-iftar-yemeginde-ramazan-ayinin-bereketi-ve-mutlulugunu-paylasti-h28447.html

Haberin devamı için: https://42konyagazetesi.com/huma-okullari-iftar-yemeginde-ramazan-ayinin-bereketi-ve-mutlulugunu-paylasti-h15135.html

Haberin devamı için: https://renkgazetesi.com/huma-okullari-iftar-yemeginde-ramazan-ayinin-bereketi-ve-mutlulugunu-paylasti-h18400.html

Haberin devamı için: https://www.hakimiyet.com/service/amp/huma-okullari-iftar-davetinde-bulustu-1299346h.htm

Haberin devamı için: https://www.konyapostasi.com.tr/amp/huma-okullari-iftarda-bulustu-113183

Haberin devamı için: https://www.ureticihaber.com/mobil/haber/42377/huma-okullari-iftar-davetinde-bulustu.html

 

RAMAZAN-I SOBE OTİZMLİ ÇOCUKLAR İÇİN KERMES İLE KARŞILADILAR

Hüma Okulları öğrenci, öğretmen ve velilerinin katkılarıyla SOBE Vakfı Otizmli Çocuklar yararına 1 Nisan Cuma günü saat 11:00-14:00 arasında ‘Çok Fark Eder’ temasıyla kermes düzenledi.

Düzenlenen kermese Hüma Okulları öğrencileri, öğretmenleri, yöneticileri ve veliler katıldı.

Kermeste ailelerinin hazırladıkları yiyeceklerin satışını yapan öğrencilerin kalpten sarf ettikleri çaba ve heyecan büyükleri duygulandırdı. Kermes sonrası elde edilen gelir SOBE Vakfına bağışlandı.

Hüma Okulları Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Birekul şu ifadeleri kullandı:

‘Okulumuzda bu tür sosyal sorumluluk etkinlikleri ile öğrencilerimizi erken yaşta tanıştırdığımız için çok mutluyuz. Sosyal farkındalık adına gerçekleşen etkinlikler öğrencilerimizin yardımlaşma ve dayanışma duygusunu pekiştirip kişisel gelişimlerine de katkı sunuyor. Bugün öğrencilerimizin yaşadığı heyecan, heves ve sevince tanık olmak bizi de bu duygulara ortak etti. Emekleri için öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize teşekkür ediyorum.’

Kermes sonunda Hüma Okulu öğrencileri hep birlikte Çok Fark Eder diyerek desteklerini bir kez daha belirtti.

Haberin devamı için: https://www.pusulahaber.com.tr/huma-okullari-ramazani-sobe-otizmli-cocuklar-icin-kermesle-karsiladi-1617395h.htm

Haberin devamı için: https://www.konyadahaber.com/news-detail.php?Id=121243

Haberin devamı için: http://ipekyoluhaber.net/haber-ramazan-i-sobe-otizmli-cocuklar-icin-kermes-ile-karsiladilar-28261.html 

Haberin devamı için: https://www.ureticihaber.com/mobil/haber/42207/ramazan-i-sobe-otizmli-cocuklar-icin-kermes-ile-karsiladik.html

HÜMA OKULLARI’NDA ÇANAKKALE ZAFERİNE ANLAMLI TÖREN

 

Özel Hüma Okulları’nda Çanakkale Zaferi’nin 107. Yıl Dönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı.

18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi’nin 107. yılını kutlamak ve vatanımız topraklarını canları pahasına koruyan şehitlerimizi anmak, yaşadığımız toprakları emanet eden atalarımıza minnetlerini sunmak üzere hazırlanan program Hüma Okulları’nda veliler, öğrenciler ve öğretmenler eşliğinde gerçekleştirildi.

Özel Hüma Okulları Ortaokul Müdürü İstiklal Çamcı, günün anlam ve önemi dair konuşmasında Çanakkale Zaferi’nin önemine değinerek, ‘Çanakkale Zaferi sadece Birinci Dünya Savaşı’nın bir cephesi değil, dünya tarihinin de önemli dönüm noktalarından biridir. Milli mücadele meşalesinin ateşini yakıp bugüne dek sürmesine önder olan Mustafa Kemal Atatürk ile aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor emeği geçen öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz’ şeklinde konuştu.

İstiklal Çamcı’nın konuşmasının ardından öğrenciler günün anlam ve önemine ilişkin şiirler okudu, öğrencilerden oluşan koro türkü söyledi ve piyes gösteriminin ardından program sonlandırıldı.

Haberin devamı için: http://www.ipekyoluhaber.net/m-haber-28062.html

Haberin devamı için: https://www.pusulahaber.com.tr/service/amp/huma-okullarinda-canakkale-zaferine-anlamli-toren-1610020h.htm

Haberin devamı için: https://www.konyadahaber.com/news-detail.php?Id=121132

 

HÜMA OKULLARI’NDAN FATİH ZEKERİYA YERLİKAYA’YA ZİYARET

Özel Hüma Okulları Fen Lisesi Müdürü İsmail Erdem ve PDR Koordinatörü Şemsettin Tüzel, Tarım Kredi Kooperatifleri Konya Bölge Müdürü Fatih Zekeriya Yerlikaya’yı makamında ziyaret etti.

Hüma Okulları Fen Lisesi Müdürü İsmail Erdem, “Fatih Bey ile okulumuzdaki eğitim düzeninden ve etkinliklerimizden konuşma imkanı bulduk. Ortaokulumuz, Anadolu Lisemiz, Fen Lisemiz ve okulumuzda bulunan Yabancı Dil hazırlık sınıflarımız hakkında bilgilendirmeler yaptık. İlerleyen zamanlar da gençlerimiz için yapabileceğimiz ortak projeler hakkında istişare ettik. Fatih Zekeriya Yerlikaya’ya bizi makamında ağırladığı için teşekkür ediyoruz” dedi. Yerlikaya da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti. Ziyaret hatıra fotoğrafının çekilmesi ile sona erdi.

Haberin devamı için: https://renkgazetesi.com/ozel-huma-okullarindan-fatih-zekeriya-yerlikayaya-ziyaret-h16859.html

Haberin devamı için: https://www.ureticihaber.com/mobil/haber/41805/ozel-huma-okullarindan-fatih-zekeriya-yerlikayaya-ziyaret.html

Haberin devamı için: https://renkgazetesi.com/ozel-huma-okullarindan-fatih-zekeriya-yerlikayaya-ziyaret-h16859.html

Haberin devamı için: https://06ankaragazetesi.com/ozel-huma-okullarindan-fatih-zekeriya-yerlikayaya-ziyaret-h13799.html

Haberin devamı için: https://www.pusulahaber.com.tr/service/amp/ozel-huma-okullarindan-fatih-zekeriya-yerlikayaya-ziyaret-1599176h.htm

Haberin devamı için: https://www.konyadahaber.com/news-detail.php?Id=121003

Haberin devamı için: https://www.yenihaberden.com/huma-okullarindan-yerlikayaya-ziyaret-1705849h.htm

Haberin devamı için: http://ipekyoluhaber.net/haber-ozel-huma-okullari-ndan-fatih-zekeriya-yerlikaya-ya-ziyaret-27890.html

 

 

HÜMA OKULLARINDA BURSLULUK SINAVINA YOĞUN İLGİ

Hüma Okulları’nın 2022-2023 eğitim-öğretim yılı için düzenlediği bursluluk sınavı 5 Mart 2022 Cumartesi günü 3 oturum şeklinde pandemi kurallarına uygun olarak yüz yüze gerçekleştirildi. 4, 5,6,7,8,9, 10 ve 11. sınıflara yönelik düzenlenen bursluluk sınavında kontenjanlar günler öncesinden doldu.

Hüma Okulları Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Birekul; “Sevgi ve bilgi temelli eğitime önem veren Hüma Okulları olarak kapılarımızı öğrencilerimize büyük bir mutlulukla açtık. 2022-2023 eğitim öğretim yılını sınava katılan tüm öğrencilerimizle birlikte sürdürmeyi hedefliyoruz. Bu vesileyle tüm öğrencilerimize başarılar diler, velilerimize yoğun ilgisinden dolayı teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

Haberin devamı için: https://konyabakis.com/yerel/huma-okullarinda-bursluluk-sinavina-yogun-ilgi-2830h

Haberin devamı için: https://gazeteberlin.com/huma-okullarinda-bursluluk-sinavina-yogun-ilgi-h11856.html

Haberin devamı için: http://ipekyoluhaber.net/m-haber-27859.html

Haberin devamı için: https://www.pusulahaber.com.tr/service/amp/huma-okullarinda-bursluluk-sinavina-yogun-ilgi-1595422h.htm

Haberin devamı için: https://globalgazetesi.com/huma-okullarinda-bursluluk-sinavina-yogun-ilgi-h12245.html

Haberin devamı için: https://www.konyadahaber.com/news-detail.php?Id=120955

Haberin devamı için: https://turknewsgazetesi.com/huma-okullarinda-bursluluk-sinavina-yogun-ilgi-h11275.html

Haberin devamı için: https://www.ureticihaber.com/mobil/haber/41706/huma-okullarinda-bursluluk-sinavina-yogun-ilgi.html

Haberin devamı için: https://sonstargazetesi.com/huma-okullarinda-bursluluk-sinavina-yogun-ilgi-h14543.html

HÜMA OKULLARI’NDA SPELLİNGBEE HEYECANI

Hüma Okulları, ortaokul öğrencilerine İngilizce Heceleme Yarışması düzenledi.

İngilizce ağırlıklı eğitim veren Hüma Okulları, İngilizce’nin geliştirilmesi gereken önemli bir beceri olduğunu ifade ederek bu doğrultuda öğrencilerin akademik seviyelerine uygun olarak SpellingBee İngilizce kelime yarışmasını düzenlendi.

Etkinlik hakkında bilgi veren  Hüma Okulları Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Birekul bir İngilizce Öğretmeni kimliğiyle, “Hüma Okulları olarak yabancı dil eğitiminde dünya standartlarını hedefleyerek ilerliyoruz. Bu doğrultuda gerçekleştirdiğimiz etkinliklerimizden SpellingBee (Heceleme Arıları) yarışması kelimeleri harf harf kodlamayı öğreterek yazım yanlışlarını en aza indirmek, zamanı doğru kullanma alışkanlığı edindirmek, yabancı dil kelime bilgisini artırırken aynı zamanda telaffuz hatalarını da azaltmak ve en önemlisi öğrencilerimize özgüven kazandırmak amacıyla düzenlenmiştir. Okulumuzda bu ve benzeri dil becerisini geliştirecek etkinlikler yapılmasına özen gösteriyor, öğretmenlerimizin yenilikçi bakış açılarıyla yeni ufuklar açmaya çalışıyoruz. Bu konuda üstün başarılara imza atacağımızı düşünüyor ve bu başarıları tescilleyeceğimize inanıyoruz. Sadece teoride değil uygulamada da öğrencilerimize yardımcı oluyor, İngilizce’yi günlük yaşantımıza adapte ediyoruz. Bu gibi yarışmalar heyecanlı ve öğretici dakikaların ortaya çıkmasına sebep oluyor. Öğrencilerimizin akademik sürecini desteklediğine inanıyoruz.” dedi.

Hüma Okulları öğrencileri ise yarışmada İngilizce yazım, heceleme ve telaffuz becerilerini geliştirme fırsatı bulduklarını eğlenerek öğrendiklerini ve etkinliğin tekrarını heyecanla beklediklerini söylediler.

Yarışma sonunda başarı gösteren öğrencilere sertifikaları ve ödülleri verildi.

Haberin devamı için: http://www.seydisehirgundem.com/huma-okullarinda-spellingbee-heyecani-11415-haberi

Haberin devamı için: https://www.merhabahaber.com/service/amp/huma-okullarinda-spellingbee-heyecani-1849870h.htm

Haberin devamı için: https://www.ureticihaber.com/mobil/haber/41643/huma-okullarinda-spellingbee-heyecani.html

Haberin devamı için: https://www.konyadahaber.com/news-detail.php?Id=120924

Haberin devamı için: http://ipekyoluhaber.net/haber-huma-okullari-nda-spelling-bee-heyecani-27798.html

ÖZEL HÜMA OKULLARI ŞAMPİYONLARINDAN AHMET PEKYATIRMACI’YA ZİYARET

Hüma Okulları Fen Lisesi Müdürü İsmail Erdem ve Ortaokul Müdürü İstiklal Çamcı, Beden Eğitimi öğretmeni Ramazan Umut Candan madalya kazanan sporcu öğrencileri ile birlikte Konya Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı’yı makamında ziyaret etti.

Ziyarete Avrupa Halter Şampiyonası Avrupa 2’ncisi Zerda Çağlar, Avrupa Halter Şampiyonası Avrupa 3’ücünsü Esma Alper, Antalya TaekWondo Şampiyonası Türkiye 3’üncüsü Melis Akgöz, karate branşında Konya Şampiyonu ve Adana Bölge grup 1’incisi Ayşe Sena Demir, bilek güreşi branşında Konya şampiyonu olan Hüseyin Küçükçelebi katıldılar.

Konya Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı gençlerin spora yönelmelerinden mutluluk duyduğunu ifade ederek ‘’Öğrencilerimizin derslere önem vermelerinin yanı sıra sosyal aktivitelerde bulunması, spora gönül vermeleri bizi sevindiriyor. Onlara vermiş olduğumuz değerlerin sonucunda madalyalar almak gurur verici. Şehrimizi en iyi şekilde temsil eden sporcularımızı tebrik ediyorum. Daha nice başarılarının devamını diliyorum.’’ dedi ve öğrencilere hediyelerini verdi.

Hüma Okulu Müdürleri ve öğrencileri Başkan Pekyatırmacı’ya kendilerini ağırladığı için teşekkür ederek makamdan ayrıldılar.

Haberin devamı için: https://42konyagazetesi.com/ozel-huma-okullari-sampiyonlarindan-ahmet-pekyatirmaciya-ziyaret-h13334.html

Haberin devamı için: https://devamgazetesi.com/ozel-huma-okullari-sampiyonlarindan-ahmet-pekyatirmaciya-ziyaret-h12997.html

Haberin devamı için: https://gazetebravo.com/ozel-huma-okullari-sampiyonlarindan-ahmet-pekyatirmaciya-ziyaret-h13902.html

Haberin devamı için: https://birmagazin.com/ozel-huma-okullari-sampiyonlarindan-ahmet-pekyatirmaciya-ziyaret-h26881.html

Haberin devamı için: https://sonstargazetesi.com/ozel-huma-okullari-sampiyonlarindan-ahmet-pekyatirmaciya-ziyaret-h14100.html

Haberin devamı için: https://www.konyadahaber.com/news-detail.php?Id=120841

Haberin devamı için: http://ipekyoluhaber.net/haber-ozel-huma-okullari-sampiyonlarindan-ahmet-pekyatirmaci-ya-ziyaret-27659.html

Haberin devamı için: https://www.ureticihaber.com/mobil/haber/41489/ozel-huma-okullari-sampiyonlarindan-ahmet-pekyatirmaciya-ziyaret.html

Haberin devamı için: https://www.hakimiyet.com/service/amp/ozel-huma-okullari-sampiyonlarindan-ahmet-pekyatirmaciya-ziyaret-1295928h.htm

Haberin devamı için: https://www.pusulahaber.com.tr/service/amp/huma-okullari-sampiyonlarindan-pekyatirmaciya-ziyaret-1583314h.htm

HÜMA OKULLARI’NDA BİTMEYEN ŞAMPİYONLUK

Hüma Okulu öğrencileri bir kez daha şampiyonluğa adını yazdırdı. 

Okul sporları karate müsabakalarında Hüma Okulları sporcularından Ayşe Sena Demir, karate gençler B kategorisinde 44 kg’da Konya şampiyonu oldu. Adana da yapılacak olan grup müsabakalarında Konya’yı temsil etmeye hak kazandı. Ortaokul karatede de yine Hüma Okulları’ndan olan Seyfullah Kaan Tırpan Konya 3.sü oldu. Öğrencilerinin başarısı ile gurur duyan Hüma Okulları her zaman arkalarında olduklarını belirtti. Hüma Okulları Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Birekul, ‘’Öğrencilerimize her türlü spor dalında destek oluyoruz. Okulumuzda farklı spor dallarında da şampiyonluklarımız var. Hepsini gayretinden ve azminden dolayı tebrik ediyorum. Güzel haberler ve daha büyük şampiyonlukların devamını tüm öğrencilerimizden bekliyorum.’’ diyerek öğrencileriyle gurur duyduğunu dile getirdi.

Haberin devamı için: https://www.yenihaberden.com/service/amp/huma-okullarinda-bitmeyen-sampiyonluk-1702146h.htm

Haberin devamı için: https://www.ureticihaber.com/amp/haber/41391/huma-okullarinda-bitmeyen-sampiyonluk.html

Haberin devamı için: http://www.konyaninsesi.com.tr/humada-bir-sampiyonluk-daha-788976h.htm

Haberin devamı için: https://06ankaragazetesi.com/huma-okullarinda-bitmeyen-sampiyonluk-h13080.html

Haberin devamı için: https://42konyagazetesi.com/huma-okulu-ogrencileri-bir-kez-daha-sampiyonluga-adini-yazdirdi-h13187.html

Haberin devamı için: https://gazeteedirne.com/huma-okulu-ogrencileri-bir-kez-daha-sampiyonluga-adini-yazdirdi-h12004.html

Haberin devamı için: https://www.konyadahaber.com/news-detail.php?Id=120794

Haberin devamı için: https://www.haberkent.com/haber/ayse-sena-demir-karatede-konya-sampiyonu-oldu-h160970.html

Haberin devamı için: http://ipekyoluhaber.net/haber-huma-okullari-nda-bitmeyen-sampiyonluk-27610.html

HÜMA OKULLARI ERKEN KAYIT DÖNEMİNİ BAŞLATTI

 

Hüma Okulları, 2022-2023 Eğitim-Öğretim dönemine yönelik erken kayıt dönemini başlattı.

Velilerini erken kayıt avantajından yararlanmak için çağıran Hüma Okulları, yenilikçi ve öğrenci merkezli eğitim anlayışlarının her sene başarı ile uygulandığını, kazandıran lider eğitimci kadrosuyla hedefe güçlü adımlar attıklarını belirtti. Hüma Okulları Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Birekul, 17 Ocak ve 1 Nisan tarihlerinde kayıt yenileyen ve yeni kayıt gerçekleştirecek olan velilerin avantajlı olacağını ekleyerek, “geleceğin teminatı olan çocuklarımızın hayatlarına dokunmaya devam ediyoruz” dedi. Dr. Birekul;  geleneksel eğitim modellerinden sıyrılarak, iki yabancı dil eğitimi verdiklerini, sanat, spor, aktivite ve bilim alanlarında farklılıklara öncü olduklarını, uygulamalı eğitim anlayışı ile teori ve pratik arasındaki bağı güçlendirmeyi hedeflediklerini söyledi: “Yeniçağın eğitim teknolojilerinden yararlanarak, eleştirel bakış açısına sahip, bilimselliği ön planda tutan, teknolojiyi doğru kullanmasını bilen ve tüm bunları akademik bilgi ile perçinleyen öğrenciler yetiştirmeye çalışıyoruz. Konya’da başlattığımız bu inovatif yaklaşım ile köklü bir eğitim veriyoruz. Ayrıca okul başarısının yanı sıra çok sayıda hedefe aynı anda odaklanabilmeleri adına öğrencilerimize gerekli rehberlik hizmetini de üst seviyede tutuyoruz. Bu sayede öğrencilerimiz doğru cevapları bulabiliyor,içsel iletişimleri kuvvetleniyor ve motivasyonları artıyor. Öğrencilerimizin gelişiminteknoloji ile desteklediğimiz programlar sayesinde izliyor ve takibini yapıyoruz. Velilerimizi de sisteme dahil etmemize olanak sağlayan bu yapı, güzel bir koalisyon ile başarıya ulaşmamızı kolaylaştırıyor.” diyerek erken kayıt dönemini kaçırmamalarını ve 5 Mart’ta gerçekleşecek olan bursluluk sınavına da kayıt olabileceklerini dile getirdi.

Haberin devamı için: https://gazetebravo.com/huma-okullari-erken-kayit-donemini-baslatti-h13558.html

Haberin devamı için: https://1453kralmedya.com/huma-okullari-erken-kayit-donemini-baslatti-h25908.html

Haberin devamı için: https://devamgazetesi.com/huma-okullari-erken-kayit-donemini-baslatti-h12659.html

Haberin devamı için: https://sonstargazetesi.com/huma-okullari-erken-kayit-donemini-baslatti-h13730.html

Haberin devamı için: https://renkgazetesi.com/huma-okullari-erken-kayit-donemini-baslatti-h15862.html

Haberin devamı için: https://42konyagazetesi.com/huma-okullari-erken-kayit-donemini-baslatti-h13011.html

Haberin devamı için: https://www.merhabahaber.com/service/amp/huma-okullari-erken-kayit-donemini-baslatti-1848753h.htm

Haberin devamı için: https://www.pusulahaber.com.tr/service/amp/humada-erken-kayit-donemi-1568880h.htm

Haberin devamı için: http://www.ipekyoluhaber.net/m-haber-27549.html

Haberin devamı için: https://www.konyadahaber.com/news-detail.php?Id=120743

 

ÖZEL HÜMA OKULLARI’NDAN RAMAZAN ERKOYUNCU’YA ZİYARET

Özel Hüma Okulları, Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı ve PANKOBİRLİK Genel Başkanı Ramazan Erkoyuncu’yu makamında ziyaret etti.

Hüma Okulları Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Birekul, Genel Başkan Erkoyuncu’ya hayırlı olsun dileklerini iletti. Dr. Birekul, “Sayın Başkan Erkoyuncu ile memleketimiz için yapabileceğimiz çalışmalar hakkında istişare ettik. Gelecek dönemlerde öğrencilerimiz adına neler yapabileceğimizi ve ortak projelerimiz hakkında konuşma imkanı bulduk. İlerleyen zamanlarda birlik ve beraberlik içinde çalışmalarımız devam edecek. Ramazan Erkoyuncu’ya bizi ağırladığı için teşekkür ediyor ve hediyemizi takdim ediyoruz. En kısa zamanda güzel haberlerle tekrar bir araya geleceğiz.” diyerek makamdan ayrıldı.

Haberin devamı için: https://www.merhabahaber.com/service/amp/ozel-huma-okullarindan-ramazan-erkoyuncuya-ziyaret-1847743h.htm

Haberin devamı için: https://www.konyapostasi.com.tr/haber/huma-okullarindan-erkoyuncuya-ziyaret-108480

Haberin devamı için: https://www.haberkent.com/haber/huma-okullarindan-baskan-erkoyuncuya-ziyaret-h160719.html

Haberin devamı için: https://www.ureticihaber.com/mobil/haber/40992/ozel-huma-okullarindan-ramazan-erkoyuncuya-ziyaret.html

Haberin devamı için: https://www.konyadahaber.com/news-detail.php?Id=120564

Haberin devamı için: http://www.ipekyoluhaber.net/m-haber-27356.html

HÜMA OKULLARI KOSOVA’DA

Hüma Okulları ismini Kosova’da da yaşatmak için eğitim projelerine başladı.

Hüma Okulları Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Birekul ve Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Uykusuz, Kosova Mitroviça Belediye Başkanı Bedri Hamza’yı ziyaret etti. Belediye Başkanı Bedri Hamza, Hüma Okulları’nda kurulan Türk eğitim sistemine hayran kaldığını kendi şehirlerinde de Hüma Okulları’na yer vermek istediklerini dile getirdi.

Hüma Okulları Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Birekul yaptıkları seyahatlerinde, Arnavutluk Tiran Büyükelçisi Ahmet Murat Yörük’ü, Arnavutluk Tiran Alsar Derneği Genel Başkanı Mehdi Gurra’yı, Balkan Kadınları Derneği Genel Başkanı Mimoza Asllani’yi ve Kosova Ferizaj Belediye Başkanı Agim Aliuf ziyaret etti. Ziyarette Balkan Kadınlar Derneği Yönetim Kurulundan Elizabeth Asllani ve Kosova Konyalılar Federasyonu Avrupa ve Balkanlar Koordinatörü Mustafa Ulu eşlik etti.

Dr. Mehmet Birekul Afrika Benin’den sonra Kosova’da ve diğer Balkan ülkelerinde de Hüma Okulları için çalışmalara başlayacağını dile getirdi. “Farklı ülkelerde şanlı Türk bayrağımızı dalgalandırmaktan, okulumuzu ve Türk eğitim anlayışını yaşatacak olmaktan gururlu ve mutluyuz. Aldığımız büyük talepler bizi sevindiriyor ve daha çok çalışmamızda bize ilham oluyor.’’ dedi.

Dr. Mehmet Birekul; görüştüğü isimlerin göstermiş oldukları ilgiden ve misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ederek Türkiye’den getirdikleri anlamlı hediyelerini takdim etti.

Haberin devamı için: https://konyabakis.com/guncel/huma-okullari-kosovada-egitim-projelerine-basladi-456h

Haberin devamı için: http://ipekyoluhaber.net/haber-huma-okullari-kosova-da-27277.html

Haberin devamı için: https://www.merhabahaber.com/huma-okullarindan-kosova-cikartmasi-1847320h.htm

Haberin devamı için: https://www.konyayenigun.com/egitim/huma-okullari-kosovada-egitim-projelerine-basladi-h719712.html

Haberin devamı için: https://www.konyapostasi.com.tr/amp/huma-okullari-kosovada-108219

Haberin devamı için: https://www.pusulahaber.com.tr/service/amp/huma-okullari-kosovada-1547218h.htm

Haberin devamı için: https://www.ureticihaber.com/mobil/haber/40830/huma-okullari-kosovada.html

Haberin devamı için: https://www.konyadahaber.com/news-detail.php?Id=120485