2020 Haberler

HÜMA OKULLARI’NDAN LGS’YE GİRECEK ÖĞRENCİLERE BAŞARI TEMENNİSİ

Hüma Okulları Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Birekul, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) merkezi sınavında tüm öğrencilere başarılar diledi.

Dr. Birekul, yaptığı açıklamada geçirilen bu zorlu süreçten öğrencilerin etkilenmemesi adına kurum olarak her şeyi yaptıklarını ve sınava hazır olduklarını belirtti. Eğitim yılı boyunca öğretmenleriyle yüz yüze eğitim gerçekleştirerek, salgın hastalık sürecinde ise canlı yayınlar ve Hüma Uzaktan Eğitim Merkezi (H-UZEM) ile öğrencilerinin başarıya ulaşması için gereken adımları son derece planlı bir şekilde icra ettiklerini söyledi. Fen Lisesi, Anadolu Lisesi, Konya’da ilk ve olan İngilizce hazırlık sınıfı ile yenilikçi bir anlayışta olduklarını ve gönül rahatlığıyla tercih edilebilecek bir özel öğretim kurumu olduklarını ifade etti. “Evde kaldık ama eğitim öğretimden geri kalmadık” diyen Hüma Okulları Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Birekul, “Eğitim bir süreçtir. Yaşadığımız olumsuz koşullar bu süreci etkilemeye çalıştı ancak bakış açımız ve kriz anında kullanabileceğimiz sistemleri 6 ay öncesinden faaliyete geçirmemiz bizi oldukça rahatlattı. Öğretmenlerimiz de her halükarda öğrencilerimizin yanında oldu ve eğitimlerimize uzaktan da olsa devam ettik. Eğitimin her alanında var olma mücadelesi içinde önümüzdeki güzel günlere odaklandık. Sınav ise bizim anlayışımızda bir son değil aksine bir başlangıçtır. Hüma Okulları öğrencilerine de eğitim yılı boyunca rehberlik kapsamında bu bilinci yerleştirdik. Bu nedenle sınava girecek olan tüm öğrencilerimiz başarıya ulaşmak niyetiyle büyük bir mutluluk içindeler. Öğrencilerimizi hayal ettikleri ve istedikleri yerde görmek bizim en büyük motivasyon kaynağımızdır.” diyerek hem kendi öğrencilerine hem de emeğini ortaya koyan tüm öğrencilere sınavda başarılar dilediğini ekledi. Sınav sonrası bilgi almak ve kayıt olmak için gelecek velilerine de okulda tüm hijyen önlemlerinin alındığını belirterek düzenli olarak dezenfekte işleminin yapıldığının altını çizdi.

Haberin devamı için: https://www.ureticihaber.com/mobil/haber/30435/huma-okullarindan-lgsye-girecek-ogrencilere-basari-diledi.html

Haberin devamı için: http://ipekyoluhaber.net/haber-huma-okullari-ndan-lgs-ye-girecek-ogrencilere-basari-diledi.-21350.html

Haberin devamı için: http://www.hkonya.com/ogrencilere-basari-temennisi/30625/

Haberin devamı için: https://anadoludahaber.com/index.php/category/egitim/

HÜMA OKULLARIN’DAN ODA BAŞKANLARINA ZİYARET

Özel Hüma Okulları Fen Lisesi Müdürü İsmail Erdem KONESOB’a bağlı oda başkanları ziyaret etti.

Başkan vekili Emin Baranok ve Osman Alp, Konya Şoförler Odası Başkanı Ahmet Şen, Pastacılar Odası Başkanı Kadir Kağnıcıoğlu, Kahveciler Odası Başkanı Mehmet Adil ile Hüma Okulları Fen Lisesi Müdürü İsmail Erdem bir araya geldi. Gerçekleştirilen ziyarette İsmail Erdem, “Odalarımızın eğitim çıtasının yükselmesi adına eğitim kurumlarına gösterdikleri ilgi ve alaka çok değerli bir yere sahiptir. Eğitim gönüllüsü ve destekçisi olan kurumlarla dostluk bağının kuvvetlendirilmesi Konya iline faydalı olacaktır. Faaliyet göstermeye başladığımız günden bu güne kurumlarla aramızdaki ilişkiyi güçlendirmek ve eğitim anlayışımızla farkımızı ortaya koymak adına birçok kurumla protokol imzaladık. Sizlerle bir araya gelmekten de ayrıca mutluluk duymaktayız.” diyerek misafirperverlikleri için oda başkanlarına teşekkür etti. Okul hakkında da bilgi veren Erdem, Hüma Okulları’nın yeni eğitim öğretim yılına yenilikçi teknolojilerle ve güçlü öğretmen kadrosuyla hazır olduğunu belirtti. Yeni kayıt olan öğrencilerin de katılabileceği 17 Ağustos telafi eğitimi için öğrencileri özlemle beklediklerini ve kavuşmak için gün saydıklarını söyledi. Düzenli olarak dezenfekte işlemlerinin yapıldığını ve tüm hijyen önlemlerinin de alındığını konuşmalarına ekledi. Oda üyeleri de nazik hediyeleri ve ziyaretleri için Hüma Okulları Fen Lisesi Müdürü İsmail Erdem’e teşekkür ederek bir araya gelmekten duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Haberin devamı için: https://www.merhabahaber.com/huma-okullarindan-oda-baskanlarina-ziyaret-1823684h.htm

Haberin devamı için: https://www.konyadahaber.com/news-detail.php?Id=115566

Haberin devamı için: http://news.leportale.com/doc?id=210979756

Haberin devamı için: https://anadoludabugun.com.tr/magazin/huma-okullarindan-oda-baskanlarina-ziyaret-119449h

Haberin devamı için: http://ipekyoluhaber.net/haber-huma-okullari-ndan-oda-baskanlarina-ziyaret-21521.html

Haberin devamı için: https://www.pusulahaber.com.tr/huma-okullarindan-oda-baskanlarina-ziyaret-1408691h.htm

Haberin devamı için: https://m.konyapostasi.com.tr/konya/humadan-odalara-ziyaret/86775

Haberin devamı için: https://www.ureticihaber.com/mobil/haber/30774/huma-okullarindan-oda-baskanlarina-ziyaret.html

Haberin devamı için: http://www.hkonya.com/huma-okullari-ndan-oda-baskanlarina-ziyaret/30745/

HÜMA OKULLARI TELAFİ EĞİTİMİNE BAŞLIYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından verilen bilgiler doğrultusunda özel okulların 15 Ağustos’ta açılması planlanıyor. Hüma Okulları da hazırlıklarını tamamlayarak 17 Ağustos’ta öğrencilerine telafi programı uygulayacağını belirtti. Yeni kayıt öğrencilerinin de telafi eğitimine katılabilmesi, ortaokul ve lise kademesindeki tüm devrelerin okula geri dönmesi için çalışmalar başladı. Okul yönetimi verdiği uzaktan eğitimden öğrencilerinin ne kadar faydalandıklarının ölçümünü yaparak konu tekrarı veya yüz yüze eğitim alınmasına ihtiyaç duyulan alanlarda telafi eğitiminin yapılabilmesi için tüm kadrosuyla harekete geçti. Bakan Selçuk “Telafi eğitimleri çok gerekli eğitimler. Çünkü öğrenciler ikinci dönem konularının tamamını online olarak takip etti. İkinci dönem konuları da daha sonraki yıllarda karşılarına çıkacak konular. Türk milli eğitim sistemimizde sarmal bir yapı var. Bir yılki konu, bir sonraki yılın ya da daha sonraki yılların ön bilgisi niteliğinde. Bu sarmal modelden dolayı arada boşlukların oluşmaması gerekir.” diyerek telafi eğitimlerin ne kadar önemli olduğunu belirtmişti. Okul yönetimi de yapılan açıklamalar sonrasında matematik, fen, Türkçe ve yabancı dil eğitimine ağırlık vereceğini söyledi. Hüma Okulları Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Birekul, kurumun düzenli olarak dezenfekte edildiğini, hijyen kurallarına son derece önem verildiğini, tüm önlemlerin alındığını ve öğrencilerin gönül rahatlığıyla eğitim öğretime devam edebileceğini ifade etti. Dr. Birekul, “Öğrencilerimizin eğitimsel kazanımlarının tamamlanması ve bir sonraki döneme eksiksiz bir şekilde başlamaları için telafi eğitimi oldukça gereklidir. Hüma Uzaktan Eğitim Merkezi (H-UZEM) ve canlı yayınlar aracılığıyla öğrencilerimize ulaşmamıza rağmen konuların pekiştirilmesi ve adaptasyon sürecinin atlatılması adına bu adımı oldukça faydalı görmekteyiz. Hem telafi edeceğimiz hem de yeni bilgiler öğreneceğimiz bir program olması için hazırlıklarımızı tamamladık. Yeni kayıt olan öğrencilerimizi de bu programa dahil ederek yeniden bir araya geleceğimiz günü beklemekteyiz ve büyük bir özveri ile çalışmalarımıza devam etmekteyiz.” diyerek; planlanan eğitimin detaylarını merak eden velileri de kurum ziyaretine davet etti.

Haberin devamı için: http://kampusluyuz.biz.tr/index.php/category/egitim/

Haberin devamı için: https://www.konyadahaber.com/news-detail.php?Id=115329

Haberin devamı için: http://ipekyoluhaber.net/haber-huma-okullari-telafi-egitimine-basliyor-21277.html

Haberin devamı için: https://anadoludabugun.com.tr/konya-haber/huma-okullari-telafi-egitimine-basliyor-117657h

Haberin devamı için: https://www.ureticihaber.com/haber/30291/huma-okullari-telafi-egitimine-basliyor.html

Haberin devamı için: https://www.merhabahaber.com/service/amp/huma-okullari-telafi-egitimine-basliyor-1822768h.htm

Haberin devamı için: http://www.turkiyedehaber.com/huma-okullari-telafi-egitimine-basliyor/

HÜMA OKULLARI’NDAN RAMAZAN BAYRAMI TEBRİĞİ

Koronavirüs salgını sebebiyle her birimizin evlerde geçirecek olduğu Ramazan Bayramı’nda Hüma Okulları Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Birekul da temennilerini dile getirdiği bayram tebriğini yayımladı.

Ülke olarak geçirdiğimiz bu zorlu sürecin büyük bir özveri ile atlatılacağını dile getiren Dr. Birekul, öğrencileri ile bir araya gelecekleri günler için çalışmalarının devam ettiğini ve eğitimlerinin uzaktan da olsa devam ettiğini vurguladı. Hüma Okulları olarak, öğrencilerinin geleceği adına aralıksız bir çalışma sürdürüldüğünü ve normalleşme süreci ile yeni eğitim öğretim yılı için hazır olduklarını belirtti.

Dr. Birekul, “Rahmet, merhamet ve bereket ayı olan Ramazan-ı Şerif’in ardından, mübarek bayram günlerine sevgiyle ve sağlıkla kavuşmanın mutluluğu içerisindeyiz. Tutulan oruçlar ve yapılan ibadetlerle Allah’a kulluk bilincimizin derinleşmesine vesile olan Ramazanı Şerif; bizlere manevi bir arınma sunmuştur. Bizleri birbirimize daha yakınlaştıran; yardımlaşma, dayanışma, paylaşma duygularımızı zirveye ulaştıran, kardeşlik, dostluk ve sevgi bağlarımızı güçlendiren bir ramazan ayını daha huzur içinde idrak ederek mübarek Ramazan Bayramı’na ulaşmanın mutluluk ve coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle yeni umutlarla girdiğimiz bayramın, çocuklarımızın sevinçlerinin çoğaldığı günler olmasını diliyorum. Gönlümüzün aydınlandığı bayramın, başta ülkemiz olmak üzere, İslâm alemi ve tüm insanlık için hayırlara vesile olması temennisiyle, bayramınızı tebrik ediyorum. “ diyerek Ramazan Bayramı’nın herkes için umutlu ve sevgi dolu yarınlara vesile olmasını dilediğini ifade etti. Ayrıca başta sağlık çalışanları olmak üzere bu dönemde ülkenin bekası adına çalışan tüm kurum, kuruluş ve çalışanlara şükranlarını iletti.

Haberin devamı için: https://www.ureticihaber.com/haber/29957/birekuldan-ramazan-bayrami-mesaji.html

Haberin devamı için: https://www.konyadahaber.com/news-detail.php?Id=115172

Haberin devamı için: http://www.konyayenigun.com/egitim/huma-okullarindan-ramazan-bayrami-tebrigi-h270261.html

Haberin devamı için: http://ipekyoluhaber.net/haber-huma-okullari-ndan-ramazan-bayrami-tebrigi-21086.html

Haberin devamı için: http://www.turkiyedehaber.com/huma-okullarindan-ramazan-bayrami-tebrigi/

HÜMA OKULLARI ENGEL TANIMIYOR

Milli Eğitim Bakanlığı’nın uzaktan eğitim kararını 23 Mart itibari ile istikrarlı bir şekilde yürüten Hüma Okulları, 360 saatlik ders programı ile öğrencilerinin yanında olmaya devam ediyor. Gerek sosyal medyada gerekse Hüma Okulları’nın H-UZEM (Hüma Uzaktan Eğitim Merkezi) programı ile öğrencilere 24 saat aralıksız eğitim imkanı sunuluyor. 7/24 ulaşım sağlanabilen 28.000  konu anlatımı ve soru çözümü videosu ile tam anlamıyla eksiksiz bir bilgi akışı sağlanıyor. Öğretmenlerin gün içinde sürekli öğrenciler ile iletişim kurması, soru çözüm istatistiklerinin tutulması ve canlı yayınlarla sınıf ortamının oluşturulması da öğrencilerin okuldan uzaklaşmamasına katkıda bulunuyor. Ayrıca öğrencilerin motivasyonuna katkıda bulunmak adına Hüma Akademi aracılığı ile uzman eğitimcileri ve akademisyenleri veliler ve öğrenciler ile buluşturuyor. Motivasyon konserleri, söyleşiler ve etkinlikler düzenleyerek evde kalınması gereken bu sürecin en verimli şekilde değerlendirilmesini sağlıyor. Öğrenciler için titizlikle dezenfekte edilmiş deneme kitapçıkları her hafta öğrencilerin evine teslim ediliyor. Eğitimde öngörünün kriz durumlarında çok etkili olduğunu dile getiren Hüma Okulları Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Birekul, “Mesafeler öğrenmeye engel değildir. Özellikle mesleğine sadık ve aşk ile bağlı olan eğitimciler için bu gibi zorluklar sadece birer sınavdır. Hüma Okulları olarak öğretmenlerimizle ve yönetim kadromuzla bu süreci çok iyi bir şekilde yönettiğimizi düşünüyoruz. Zaten var olan teknolojik alt yapımız bize bu günlerde hiçbir aksaklık yaşamadan uzaktan eğitim verebilme imkanı sundu. Elbette böyle bir süreçten geçmeyi hiç istemezdik ancak bu gibi çeşitli durumlara uyum sağlayabilmek de bir eğitim kurumu olarak bizim sorumluluğumuzdur. En kısa zamanda öğrencilerimiz ile okulumuzda kavuşmak istiyoruz. O zamana kadar internetin olanaklarıyla öğrencilerimize en iyi şekilde ulaşmaya devam edeceğiz. En kısa zamanda bu zor günleri atlatmayı temenni ediyoruz. “ dedi. Yaşanan bu durumu avantaja çevirerek evde de düzenli bir ortam ve program hazırlanabileceğine dair bilgiler veren Dr. Birekul, öğrencilerine inandığını ve başarının önünde hiçbir engel olmadığını vurguladı.

Haberin devamı için:http://www.ipekyoluhaber.net/m-haber-20871.html

Haberin devamı için: https://www.konyadahaber.com/news-detail.php?Id=115038

Haberin devamı için: https://m.anadoludabugun.com.tr/huma-okullari-engel-tanimiyor-114875

Haberin devamı için: https://www.ureticihaber.com/mobil/haber/29596/huma-okullari-engel-tanimiyor.html

Haberin devamı için: http://www.merhabahaber.com/huma-okullari-engel-tanimiyor-1821315h.htm

Haberin devamı için: https://www.yenihaberden.com/huma-okullari-engel-tanimiyor-1536048h.htm

Haberin devamı için: http://www.hakimiyet.com/huma-okullari-engel-tanimiyor-1270001h.htm

DR. MEHMET BİREKUL POLİS HAFTASI’NI KUTLADI

Hüma Okulları Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Birekul, Türk Polis Teşkilatı’nın 175. yıl dönümü ve Polis Haftası’nı yayımladığı mesajla kutladı.

Dr. Mehmet Birekul mesajında; kurulduğu günden bu güne tolumun can ve mal güvenliğini sağlayan, görevlerini anayasa ve kanunlara bağlılıkla yerine getiren, devletin bekası ve huzuru için çalışan Emniyet Teşkilatı ve teşkilat mensuplarının 175 yıldır büyük bir özveriyle çalıştığını ifade etti. Şanlı tarihinden güç alarak büyük bir sadakatle hizmet veren teşkilat mensuplarının her birine ayrı ayrı teşekkür ettiğini söyledi. Kahramanlıklarla dolu 175 yılın nesilden nesile aktarıldığını ve değerlerimizin bu denli zengin olduğunu dile getiren Dr. Mehmet Birekul; “bu güne kadar hassasiyetle, adalet, sabır ve hoşgörü çerçevesinde görevlerini yerine getirme gayretinde olan, ülkemizin birlik beraberliği için suçlularla mücadele eden, bu görev bilinciyle kırsaldan başlayarak vatanın her toprağında hizmet veren ve yoğun mesai harcayan Emniyet Teşkilatımızın personellerine ülke olarak borçlu olduğumuz teşekkürü bu gün vesilesi ile iletiyorum. Sadece suçluları kontrol altına almayıp, suçluyu yakalanmakta ve suçun önlenmesi konusunda da aktif bir şekilde rol almakta olan teşkilatımız, terör ve suç örgütlerinin yok edilmesi hususunda büyük bir çaba sarf etmektedirler. Görevleri başında şehit olan güvenlik güçlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimizi de minnetle anıyorum. Görevi başında olan tüm polislerimize başarı dolu günler diliyor ve Emniyet Teşkilatımızın günlerini tebrik ediyorum.” dedi.

Haberin devamı için: https://www.konyadahaber.com/news-detail.php?Id=114734

Haberin devamı için: http://ipekyoluhaber.net/haber-dr.-mehmet-birekul-polis-haftasi-ni-kutladi-20402.html

Haberin devamı için: http://m.anadoludabugun.com.tr/dr-mehmet-birekul-polis-haftasi-ni-kutladi-112635

Haberin devamı için: https://www.ureticihaber.com/mobil/haber/29001/dr-mehmet-birekul-polis-haftasini-kutladi.html

HÜMA OKULLARI’NDAN BÜYÜK ONLINE HİZMET!

Hüma Okulları’ndan büyük online hizmet! Hüma Okulları her hafta Cumartesi günleri saat 13:00’da Türkiye geneli online sınav yapıyor. İlk online denemesini kendi öğrencileri ile yapan Hüma Okulları, sistemi geliştirerek bu hizmetten tüm öğrencilerin yararlanmasını sağladı. Üstelik başvuru yapan öğrenciler her hafta farklı deneme sınavlarına katılabilecekler. Bu hizmeti ücretsiz olarak halka açan Hüma Okulları, bu sayede öğrencilerin evden de olsa kendilerini denemelerini, bilgi seviyelerini görebilmelerini ve Türkiye genelindeki başarı sıralamasını öğrenebilmelerini sağlayacak.

Hüma Okulları eğitim anlayışındaki farkı, Türkiye geneli ücretsiz online deneme sınavı ile tekrar ortaya koydu. 5. Sınıftan 12. Sınıfa kadar tüm öğrenciler www.humaokullari.com sayfasından sınava kayıt olarak, kendilerine verilen bilgilerle sınava giriş yapabilecekler. Aynı evden sınava katılacak olan öğrencileri de düşünen okul, sınav sistemini 28 saat boyunca aktif tutacak ve öğrenciler 13:00 itibariyle diledikleri zaman sınava girebilecekler. Sonuçlarını da sınav bitiminde online olarak görüntüleyebilecekler. Ayrıca yanlış yaptıkları soruların video çözümlerini ve analizli karnelerini de sistem üzerinden giriş yaparak alabilecekler. Eğitim anlayışının bunu gerektirdiğini vurgulayan Hüma Okulları Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Birekul, “uzaktan eğitimde yenilikleri daima hayata geçiriyor olacağız. 6 ay öncesinde kurduğumuz Hüma Uzaktan Eğitim Merkezi’nde olduğu gibi deneme sınavında da online farklılıkların öncüsü olacağız. Yerelde, ulusalda ve dünya çapında bu gelişmeleri öğrencilerimize sunarak, onların da bu dönem en verimli şekilde geçirmelerini sağlayacağız. Türkiye’deki tüm öğrenciler bizim öğrencimizdir. Bu nedenle sınavımıza herkes ücretsiz bir şekilde erişebilecektir. Sınava katılan ve katılacak olan tüm öğrencilerimize başarılar dilerim.” dedi.

Sınava başvuru yapmak isteyen öğrenciler Hüma Okulları sayfasını ziyaret ederek her hafta gerçekleşecek olan deneme sınavına başvuru yapabilirler.

Haberin devamı için: http://ipekyoluhaber.net/haber-huma-okullari-ndan-buyuk-online-hizmet-20319.html

Haberin devamı için: https://www.konyadahaber.com/news-detail.php?Id=114701

Haberin devamı için: http://m.anadoludabugun.com.tr/huma-okullari-ndan-buyuk-online-hizmet-112304

Haberin devamı için: http://www.merhabahaber.com/huma-okullarindan-online-hizmet-1819901h.htm

Haberin devamı için: https://www.yenihaberden.com/huma-okullarindan-buyuk-online-hizmet-1485084h.htm

Haberin devamı için: https://www.pusulahaber.com.tr/huma-okullarindan-online-hizmet-1340183h.htm

Haberin devamı için: https://www.ureticihaber.com/mobil/haber/28908/huma-okullarindan-buyuk-online-hizmet.html

HÜMA OKULLARI’NDA UZAKTAN EĞİTİM DEVAM EDİYOR

Hüma Okulları, uzaktan eğitim alt yapısı ve işleyişiyle farkını ortaya koydu.

Ülkemizde yayılmaya devam eden Koronavirüs (Covid-19) bu dönemde en çok öğrencilerin hayatlarında değişikliğe sebep oldu. Alışılagelmiş yüz yüze eğitimin askıya alınması ve öğrencilerin online eğitime geçmesi kurumların eğitim politikalarında değişikliğe gitmesi gerekliliğini meydana getirdi. Bu süreci EBA TV yanı sıra başka uygulamalarla ve yöntemlerle yönetmeye çalışan özel öğretim kurumları da çeşitli platformlarda öğrencilerine hizmet vermeye başladı. Altyapı olarak 6 aydır uzaktan eğitimi aktif bir şekilde kullanan Hüma Okulları, bu süreci öğrencileri için en verimli şekilde sürdürdüklerini ifade etti. Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Birekul, kişiye özel oluşturdukları kullanıcı adı ve şifrelerle konu anlatımı ve soru çözümlerini H-UZEM (Hüma Uzaktan Eğitim Merkezi) aracılığıyla 7/24 öğrencilerin hizmetine açtıklarını söyledi. İleri görüşlü olmanın, teknolojiye ayak uydurmanın ve yenilikçi bir eğitim modeli benimsemenin beklenmeyen krizlerin çözülmesinde etkili olduğunu da vurguladı. Canlı yayınlarla, online deneme sınavları ve soru çözümleriyle öğrencileri hala okulda eğitim alıyormuş gibi hissettirmenin, öğrencinin okulu unutmamasına ve çalışmaya devam etmesine teşvikinin çok büyük olduğunu belirtti. Öğretmenlerin gün boyu öğrencilerinin takibini yaptıklarını, velilerle de sürekli iletişim kurmaya devam ettiklerini ekledi. Dr. Birekul, “Eğitim, her şeyden ziyade bir süreçtir. Ülkemizin geçirdiği bu zorlu günleri atlatacağına ve öğrencilerimizle en kısa sürede tekrar bir araya geleceğimize inanıyorum. Bizim amacımız bu sürede öğrencimizin eğitim hayatının aksamaması ve devam etmesi için elimizden geleni yapmaktır. Velilerimiz memnun oldukça ve olumlu geri dönüşler aldıkça bu süreci doğru yönettiğimiz için gururlanıyoruz. Temennimiz tüm öğrencilerin bu ve benzeri şartlara sahip olmasıdır.” dedi ve vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

Haberin devamı için: https://www.ureticihaber.com/mobil/haber/28775/huma-okullarinda-uzaktan-egitim-devam-ediyor.html

Haberin devamı için: http://ipekyoluhaber.net/haber-huma-okullari-nda-uzaktan-egitim-devam-ediyor-20201.html

Haberin devamı için: http://www.hakimiyet.com/konya-huma-okullarinda-uzaktan-egitim-devam-ediyor-1268759h.htm

Haberin devamı için: https://www.pusulahaber.com.tr/huma-okullarinda-uzaktan-egitim-devam-ediyor-1335568h.htm

HÜMA OKULLARI’NDA HEDEF YERLİ VE MİLLİ EĞİTİM

Hüma Okulları Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Birekul gazetemizin “Eğitim” dergisine Hüma Okulları hakkında bilgiler verdi. Birekul, eğitim sistemleri ile sadece yaşadıkları toplumda değil tüm dünyada fark oluşturarak yerli ve milli eğitimi hedeflediklerini söyledi.

Haberin devamı için: https://www.yenihaberden.com/huma-okullarinda-hedef-yerli-ve-milli-egitim-1447494h.htm

CUMHURBAŞKANI BAŞDANIŞMANI AYŞE TÜRMENOĞLU’NDAN HÜMA OKULLARI’NA ZİYARET

Hüma Okulları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanı Ayşe Türkmenoğlu’nu ağırladı.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Hukuk Politikaları Kurulu Üyesi Ayşe Türkmenoğlu Hüma Okulları’nı ziyaret etti.  Yönetim Kurulu üyeleriyle okulu gezen Türkmenoğlu, okuldan aldığı bilgilerle yeni bir eğitim anlayışının Konya’da vücut bulduğunu dile getirdi. Konya’da ilk ve tek Hazırlık sınıfının Hüma Okulları’nda olmasına çok sevindiğini dile getirdi. “Öğrencilerin İngilizce eğitimi ile küresel anlamda bizi temsil edeceklerini ve bu eğitimin öğrencilere pek çok kapı açacağını düşünüyorum. Hüma Okulları’nın vizyoner olması Konya halkı adına beni çok mutlu etti. Geleceğin umudu olan çocuklarımızı küreselleşen dünya üzerinde böyle donanımlı yetiştiriyor olması ülkemiz açısından da çok olumlu sonuçlar doğuracaktır. Bütün projelerinin ve ortaya koyduğu farklılıkların takipçisiyim” diyerek Hüma Okulları Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Birekul’a minnettarlığını dile getirdi.

Hüma Okulları Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Birekul ise, “Konya da bu kadar kısa sürede eğitim alanında yakalanan başarıyı getiren sebeplerden bir tanesi de eğitim anlayışımızın yanı sıra öğretmenlerimiz ve velilerimizdir. Eğitimde ülke olarak çok yol kat ettik. Ülke olarak eğitim konusuna oldukça önem vermekteyiz. Bizler de Konya’nın eğitim kalitesinin korunması ve daha da ileri seviyelere taşınması maksadıyla çalışmalar yürütmekteyiz. İnanıyorum ki öğrencilerimiz başarılarını mezun olduktan sonra da devam ettirecek, farklı sektörlerde önemli çalışmalara imza atacaklardır.” diyerek sözlerini noktaladı.

Ziyaretinden dolayı Türkmenoğlu’na teşekkürlerini ileten Hüma Okulları, hediyelerini takdim ederek uğurladı.

Haberin devamı  için: https://www.konyadahaber.com/news-detail.php?Id=114455

Haberin devamı için: http://m.anadoludabugun.com.tr/ayse-turkmenoglu-huma-okullarini-ziyaret-etti-110179

Haberin devamı için: https://www.ureticihaber.com/haber/28268/ayse-turkmenoglu-huma-okullarini-ziyaret-etti.html

HÜMA OKULLARI’NDA BÜYÜK GÜN

Hüma Okulları geçtiğimiz hafta sonu Kayıt Kabul Sınavı’nı gerçekleştirdi.

Kayıt kabul sınavıyla kapılarını tüm öğrencilere açan Hüma Okulları, Konya’da kaliteli ve gelecek vaat eden eğitim anlayışıyla velilerin de tercihi oldu.

Ortaokul ve lise öğrencileri için yapılan sınavda; 4. 5. 6. 7. 8. ve 9. 10. 11. sınıflar sınava katılım gösterdiler. Özellikle hazırlık sınıfı bulunması sebebiyle Konya’da ilk ve tek olan Hüma Okulları, liseye geçecek öğrencilerin dikkatini çeken önemli bir unsur barındırmaktadır. 3 oturumda gerçekleşen kayıt kabul sınavı, son dakikaya kadar velilerin ve öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Profesyonel eğitim anlayışıyla açılışından bu güne büyük fark ortaya koyan Hüma Okulları, sınav sonucunda öğrencilere okula kayıt olma imkanı sunacak. Bunun yanı sıra başarı sağlayan öğrencilere de çeşitli başarı indirimleri uygulayacak. Hem akademik başarılarıyla hem de kazandıkları sosyal becerilerle, dünyaya, teknolojiye ve çevreciliğe bakış açılarıyla öğrencilerini yetiştiren Hüma Okulları, 2020-2021 eğitim öğretim yılı için de bu anlayışla yetiştireceği öğrencileri yaptığı sınavla alacak.

Öğrencileri sınav giriş belgeleriyle birlikte sınıflara yerleştirilirken, veliler konferans salonuna yönlendirilerek hem sınav hem de okul hakkında bilgilendirildi. Öğrencilere kalemlikle beraber, kalem, silgi, kalemtıraş ve şeker hediye edildi. Velilere ise sınırsız çay ikramı yapıldı. Okuldan memnuniyetle ayrılan veliler, öğrencilerinin böyle bir okulda okuması için istekli olduklarını belirttiler. Sınav sonuçlarının açıklanmasını heyecanla bekleyen öğrenciler, kısa bir süre içinde neticelerine ulaşabilecekler.

Haberin devamı için: https://konyadahaber.com/news-detail.php?Id=114399

Haberin devamı için: https://www.yenihaberden.com/huma-okullarinda-buyuk-gun-1427367h.htm

Haberin devamı için: http://www.hakimiyet.com/konya-huma-okullarinda-buyuk-gun-1267009h.htm

Haberin devamı için: https://www.pusulahaber.com.tr/huma-okullarinda-sinav-heyecani-yasandi-1313921h.htm

Haberin devamı için: http://ipekyoluhaber.net/haber-huma-okullari-nda-buyuk-gun-19753.html

BONUS HOCA HÜMA OKULLARI’NDA ÖĞRENCİLERE SEMİNER VERDİ

Sosyal medyada “Bonus Hoca” olarak da bilinen Eğitim Uzmanı Süleyman Beledioğlu, Hüma Okulları öğrencilerine üniversite sınavına daha verimli hazırlanabilmeleri için motivasyon semineri verdi.

Seminere 11. ve 12. sınıf öğrencilerinin yanında öğretmenler ve idari kadro da katıldı. Türkiye’nin farklı illerini gezen Beledioğlu, edindiği tecrübelerden yola çıkarak “kararlı ve azimli öğrenciler her zaman başarıyı yakalar, yeter ki çalışmayı bırakmayın” dedi.

Öğrencilerin hayallerini hedeflere dönüştürmesi gerektiğini vurgulayan Beledioğlu, Hüma Okulları’nın öğrencilere sunduğu avantajları çok iyi kullanmaları gerektiğini ve böyle bir okulda okudukları için çok şanslı olduklarını dile getirdi. Bunların yanı sıra kendi öğrencilik hayatından da anılar paylaşarak çalışma motivasyonu ve ders çalışma ortamları hakkında bilgiler anlattı. Başarıya ulaşmanın yollarını ve bu süreçte nelerden uzak durulması gerektiğinden bahseden Beledioğlu, seminer sonunda öğrencilere motivasyon sağlayacak faaliyetler de gerçekleştirdi.

Seminerin ardından Hüma Okulları Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Birekul tarafından ağırlanan Beledioğlu, Hüma Okulları öğrencilerinin gözlerinde ışık gördüğünü ve o ışığı takip ettikleri sürece doğru yolu bulacaklarını ifade etti. Sınava hazırlanan öğrencilerin ihtiyaçlarını birebir karşılayan okul yönetiminin ve öğretmenlerin de çabasını takdir ettiğini söyledi. Tüm bu sözler için teşekkürlerini ileten okul yönetimi, Beledioğlu’na hediyelerini takdim ederek uğurladı.

Haberin devamı için: https://www.konyadahaber.com/news-detail.php?Id=114356

Haberin devamı için: https://www.ureticihaber.com/haber/27988/bonus-hoca-huma-okullarinda-ogrencilere-seminer-verdi.html

Haberin devamı için: http://ipekyoluhaber.net/haber-bonus-hoca-huma-okullari-nda-ogrencilere-seminer-verdi-19678.html

Haberin devamı için: http://www.hkonya.com/bonus-hoca-seminer-verdi/28018/

HÜMA OKULLARI İYİLİK KULÜBÜ İŞ BAŞINDA

Geçtiğimiz haftalarda yaşanan Elazığ depremi sonrası ülkemizde başlayan yardım kampanyalarına Hüma Okulları da duyarsız kalmadı. Öğrenci ve velilerin desteği ile hazırlanan kırtasiye malzemeleri, kalem, kalemlik, defter, hikaye kitabı, atkı, bere, Mevlana şekeri ve öğrencilerin duygularını paylaştıkları mektuplar yola çıktı.

Hüma Okulları İyilik Kulübü, Elazığ depremi sonrası öğrencilere çağrı yaptı ve yardıma ihtiyacı olan öğrenciler için gerekli malzemeleri temin etmeye başladı. 2 hafta süre içinde kırkı aşkın kutuyu tamamlayan Hüma Okulları velilerini de davet ederek toplanan yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

14 Şubat Cuma günü sabah namazı kılınarak okulda çorba ikramı yapıldı. Sonrasında Elazığ’da depremden etkilenen öğrenciler için toplanan yardım kolileri dualarla yola çıktı. Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı’nın öğrencilerin bu duyarlı davranışlarına karşılık gönderdiği hediyeler teslim edildi.

Hüma Okulları Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Birekul günün anlam ve önemine binaen yaptığı konuşmasında, “Elazığ depreminde hayatını kaybeden vatandaşların yakınlarına baş sağlığı ve etkilenen herkese geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” dedi. Yardımlaşma söz konusu olduğunda tüm ülkenin bir araya gelmesinin büyük bir ayrıcalık olduğunu, hiçbir ülkede bu denli bir yardımlaşma seferberliğinin başlatılamayacağını ve Türkiye’ye özgü olan bu durumun kıymetini bilmemiz gerektiğini vurguladı. Konuşmasını Hüma Okulları İyilik Kulübü öğrencilerine,  katkıda bulunan tüm velilere ve Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı’ya teşekkür ederek bitirdi.

Haberin devamı için: https://www.konyadahaber.com/news-detail.php?Id=114297

Haberin devamı için: http://m.anadoludabugun.com.tr/huma-okullari-iyilik-kulubu-is-basinda-108195

Haberin devamı için: http://www.konyayenigun.com/egitim/huma-okullari-iyilik-icin-isbasinda-h227376.html

Haberin devamı için: https://m.konyapostasi.com.tr/konya/huma-okullari-iyilik-kulubu-is-basinda/81004

Haberin devamı için: https://www.pusulahaber.com.tr/huma-okullari-iyilik-kulubu-is-basinda-1304209h.htm

Haberin devamı için: http://ipekyoluhaber.net/m-haber-19589.html

Haberin devamı için: https://www.ureticihaber.com/mobil/haber/27846/huma-okullari-iyilik-kulubu-is-basinda.html

Haberin devamı için: http://www.merhabahaber.com/huma-okullari-iyilik-kulubu-isbasinda-1817665h.htm

HÜMA OKULLARI KADINHANLILAR DERNEĞİ’Nİ MİSAFİR ETTİ

Açıldığından bu yana adından sıkça söz ettirmeyi başaran Hüma Okulları bu hafta da Kadınhanlılar Derneği’ni okullarında ağırladı. Kadınhanlılar Derneği’nin periyodik olarak düzenlediği toplantıya sponsor olan Hüma Okulları, Konya’nın ileri gelen okullarından biri olarak bu toplantıya ev sahipliği yaptı. Öncelikle konferansa geçen dernek üyeleri şehitlerimiz için saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından programa başladı. Konya Kadınhanlılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Özkul programın açılış konuşmasını yaptıktan sonra, Veteriner Hekim Prof. Dr. Uğur Uslu, Kadınhanı ile ilgili genel bilgi vererek Kadınhanı’nın tarım ve gelecek planlarından söz etti. Kadınhanı ilçesine özgü ürünlerin kullanımı ve Dünya’ya tanıtılması hakkında bilimsel veriler verdi. Hüma Okulları’na da tanıdıkları imkan için teşekkürlerini iletti.  Dernek üyeleri, değerlerimize önem veren bir okulun ne kadar önemli olduğunu söyleyerek öğrencilerin eğitimde başarılı olacaklarına şüphesiz inandıklarını dile getirdi.  Kadınhanı Belediye Başkanı Mehmet Badem kapanış konuşmasını yaparak Kadınhanı’nın günümüzden bu yana devam eden gelenek göreneklerini, örf adetlerini ve bunların kaybedilmemesi gerektiğini vurguladı. Kadınhanı’nın gelişmesi için birlik ve beraberlik ile gereken tüm çalışmaların yapıldığını dile getirdi. Ayrıca Hüma Okulları’na da başarılarının devamını dileyerek konuşmasına son verdi. Daha sonra okulu gezen Kadınhanlılar Derneği Üyeleri ve misafirler, Hüma Okulları’nın Konya pilavı ikramı ile yemeğe geçerek samimi bir sohbet içerisinde günü sonlandırdı.

Haberin devamı için: http://ipekyoluhaber.net/haber-huma-okullari-kadinhanlilar-dernegini-misafir-etti-19510.html

Haberin devamı için: https://www.konyadahaber.com/news-detail.php?Id=114257

Haberin devamı için: https://www.ureticihaber.com/haber/27739/huma-okullari-kadinhanlilar-dernegini-misafir-etti.html

Haberin devamı için: https://www.pusulahaber.com.tr/huma-okullari-kadinhanlilar-dernegini-misafir-etti-1299849h.htm

Haberin devamı için: https://www.haberkent.com/haber/huma-okullari-konya-kadinhanlilar-dernegi-uyelerini-agirladi-h99898.html

Haberin devamı için: http://www.konyayenigun.com/yerel/huma-kadinhanlilar-dernegini-misafir-etti-h227174.html

SELÇUKLU OKUL MÜDÜRLERİ HÜMA OKULLARI’NDA TOPLANDI

Selçuklu Milli Eğitim Müdürlüğü, 6. Bölge Okul Müdürleri toplantısını Hüma Okulları’nda gerçekleştirdi.

4 Şubat 2020 Salı günü Hüma Okulları’nın ev sahipliğinde Selçuklu bölgesindeki okul müdürleri bir araya geldi. Öğle yemeğinde müdürleri ağırlayan okul yönetimi, sonrasında Selçuklu İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Cengiz Koç’un başkanlığında 35 okul müdürüyle birlikte verimli bir toplantı yaptı.

Toplantıda 1. dönemin değerlendirmesi yapıldı. Eğitimde kaliteyi arttırma çalışmaları yapılması gerektiği, bunu başarabilmenin ise ancak büyük bir ekip çalışmasıyla olacağı konuşuldu. Bu nedenle tüm okullarda aynı özveri ve çabanın olması gerektiği ifade edildi.

Hüma Okulları, hedeflerinin bu yıl yakalamış oldukları başarıyı daha yukarıya taşımak olduğunu belirtti. Bunun için tüm okullarda oluşturulacak kurullar ile tüm çalışmaların düzenli olarak değerlendirmelerinin yapılması, alınması gereken önlemlerin ve planlanan çalışmaların hayata geçirilmesi gerektiğini söyledi. Okulda bulunan bütün ekip arkadaşlarının da hedefe ulaşmak için aynı özveride çalıştığını dile getirdi.

Toplantıya katılan bütün okul müdürlerine teşekkürlerini sunan Hüma Okulları, okul müdürlerine hediyelerini takdim ederek toplantıyı ve günü güzel bir şekilde sonlandırdı.

Haberin devamı için: https://www.konyadahaber.com/news-detail.php?Id=114217

Haberin devamı için: https://www.haberkent.com/haber/selcukludaki-okul-mudurleri-humada-toplandi-h99044.html

Haberin devamı için: https://m.konyapostasi.com.tr/konya/okul-mudurleri-humada-bulustu/80557

Haberin devamı için: http://www.merhabahaber.com/selcuklu-okul-mudurleri-huma-okullarinda-bulustu-1817169h.htm

Haberin devamı için: https://www.ureticihaber.com/haber/27646/selcuklu-okul-mudurleri-huma-okullarinda-bulustu.html

HÜMA OKULLARI KAYAK KULÜBÜ İLE MADALYALARI TOPLADI

Kayak Kulübü ile Kayseri Erciyes’te yapılan Konya kayak derecelendirmesine katılan Hüma Okulları madalyaları topladı.  

Konya il birinciliğini kazanarak derecelendirmeye damga vuran okul öğrencileri,  28 Aralık- 2 Ocak tarihleri arasında Konya’yı temsil ettiler. Konya Okullar Arası Kayak Alp Disiplini Slalom ve Büyük Slalom Yarışlarında Genç  A Erkekler kategorisinde birinciliğini Doğan Özkan, ikinciliğini Halil İbrahim Birekul; Genç B Erkekler kategorisinde birinciliği Furkan Enes Çerikçi, ikinciliği İhsan Mert Meral, ücünlüğü ise Abdil Deveci aldı. Genç B Kızlar kategorisinde Birinciliği Eslem Sayın alırken ikinciliği İrem Tuncer aldı.  Okul olarak gösterilen bu yüksek performans madalyalarla ödüllendirildi.  

Madalyaları 17 Ocak Cuma karne günü yapılan tören ile birlikte öğrencilerine teslim eden okul yöneticileri, öğrencilerin başarısından dolayı gurur ve mutluluk duyduklarını iletti. Konya için farklılık yaratan kayak sporunun gelişimine katkıda bulundukları için de öğrencilerini tebrik etti.  

Haberin devamı için: http://m.anadoludabugun.com.tr/huma-okullari-kayak-kulubu-madalyalari-topladi-105814.html

Haberin devamı için: https://www.ureticihaber.com/mobil/haber/27286/huma-okullari-kayak-kulubu-madalyalari-topladi.html

Haberin devamı için: https://www.konyadahaber.com/news-detail.php?Id=114060

Haberin devamı için: https://www.yenihaberden.com/huma-okullari-kayak-kulubu-madalyalari-topladi-1360317h.htm

Haberin devamı için: http://ipekyoluhaber.net/m-haber-19071.html

Haberin devamı için: https://www.pusulahaber.com.tr/huma-okullari-kayak-kulubu-madalyalari-topladi-1282733h.htm

Haberin devamı için: http://www.hakimiyet.com/konya-huma-okullari-kayak-kulubu-madalyalari-topladi-1265064h.htm

Haberin devamı için: https://www.haberkent.com/haber/huma-okullari-kayak-kulubu-ogrencilerinin-basarisi-gururlandirdi-h96250.html

HÜMA OKULLARI’NDA TARİHİ KONFERANS

Necmettin Erbakan Üniversitesi Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Dekanı tarihçi yazar Prof. Dr. Caner Arabacı, Hüma Okulları’nda verdiği konferansla öğrencilerle bir araya geldi. Eğitimciliğin tüm hayatını kapsadığını ve öğrencilerle bir araya gelmekten büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Arabacı, senelerdir biriktirdiği tecrübelerini paylaşarak ve tarihi gerçekler hakkında aydınlatıcı bir konferans gerçekleştirdi.

Gönül coğrafyasından bahseden Arabacı, Türklerin sadece şu an yaşadığı topraklarda değil bu güne kadar geçtiği her yerde iz bıraktıklarını, gönülle bağlı olduğu topraklardan hiçbir zaman silinmediklerini ve silinmeyeceklerini dile getirdi. Bir coğrafya üzerinde yaşayan her milletin asıl varlıklarını geçmişten gelen manevi değerlerle devam ettirdiklerini anlattı. Tecrübelerini aktarmayı milletin istikbali için bir görev bilincinde yerine getiren Prof. Dr. Caner Arabacı “Hüma Okulları’nın da sadece bugünü değil, geçmişi ve geleceği düşünerek hareket etmesinden bir tarihçi olarak gurur duydum. Yeni nesil ve zihni pak öğrencilere buluşarak tecrübelerimi anlatmak benim hayatımın amacıdır. Aynı amacı paylaştığım ve eğitime bakış açısını takdir ettiğim Hüma Okulları’nda bu konferansı gerçekleştirdiğim için mutluluk duyuyorum” dedi.

Hüma Okulları Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Birekul da “Milli birlik ve beraberliğimizi korumamız için gerekli olan yegâne şey tarih şuurudur. Geçmişimizi anladıkça ve yorumladıkça geleceği değiştirme gücümüz artacaktır. Öğrencilerimizi milli bir kültürle beslemek için tarihimizdeki değerleri daha çok öğretmeyi hedefliyoruz. Ayrıca milli şuuru ayakta tutmak, onu yüceltmek, tanımak ve başarılarımızı tüm dünyaya duyurabilmek bizim için önemli hedeflerimizden birisidir. “ dedi.

Günün anısına hediyelerini teslim eden Hüma Okulları, Prof. Dr. Caner Arabacı’ya değerli sözleri ve gerçekleştirdiği konferans için teşekkürlerini iletti.

Haberin devamı için: http://m.anadoludabugun.com.tr/prof-dr-arabaci-huma-okullarinda-tecrubelerini-paylasti-103633.html

Haberin devamı için: https://www.konyadahaber.com/news-detail.php?Id=113826

Haberin devamı için: http://www.merhabahaber.com/prof-dr-arabaci-tecrubelerini-paylasti-1815136h.htm

Haberin devamı için: http://www.ipekyoluhaber.net/m-haber-18619.html

ÜNLÜ YAZAR MELİH TUĞTAĞ’DAN HÜMA OKULLARI’NA ZİYARET

“Kral Çorap” çocuk kitabıyla öne çıkan yazar Melih Tuğtağ , Konya’nın eğitime ve gelişime önem veren Hüma Okulları’nda öğretmen ve öğrencilerle buluştu. Ortaokul Müdürü Yavuz Karakaş ile kısa bir sohbet sonrası öğrencilerle bir araya gelen Yazar Melih Tuğtağ, küçük küçük hikayelerle renkli ve eğlenceli bir konferans gerçekleştirdi. Melih Tuğtağ, öğrencilerin sorularını yanıtlayarak onlara “Hüma Okulları fiziki, idari ve eğitime bakış açısı olarak çok değerli bir okul. Sizler de böyle bir değere sahip olduğunuz için çok şanslısınız. Geleceğinize yön vereceğiniz bu dönemde hayallerinize inanıp onlara sımsıkı sarılabilirsiniz. Her anlamda sizin önünüzü açan Hüma Okulları’nı iyi değerlendirip, okulun sağladıkları imkan ve kolaylıklardan yararlanmalısınız.” tavsiyesinde bulundu.

Hüma Okulları Ortaokul Müdürü Yavuz Karakaş da Tuğtağ’a değerli görüşleri için teşekkürlerini ileterek “Öğrencilerimizin küresel bağlamda kendilerini daha iyi ifade edebilmeleri için küçük yaşlardan itibaren kitap okuma bilincini aşılamak eğitim anlayışımız açısından çok önemlidir. Bilgi dağarcığını geliştirmek için öncelikle öğrencilerimizin hayal dünyasını geliştirmeliyiz. Sonrasında öğrencilerimizin kazandığı akademik başarılarla birlikte daha erdemli bir insan olma yolunda atılacak tüm adımları pekiştirmiş olacağız. Okumak, uzun bir yolculuktur. Öğrencilerimize bu uzun yolda desteğimiz daim olacaktır.” dedi.

Oldukça verimli geçen bu gün öğrencilerin kitaplarını imzalatmasıyla birlikte sona erdi.

Haberin devamı için: https://www.konyadahaber.com/news-detail.php?Id=113787

Haberin devamı için: http://m.anadoludabugun.com.tr/unlu-yazar-melih-tugtag-dan-huma-okullarinda-103221.html

Haberin devamı için: http://www.ipekyoluhaber.net/m-haber-18529.html

Haberin devamı için: http://www.hakimiyet.com/unlu-yazar-melih-tugtagdan-konya-huma-okullarinda-1263840h.htm

Haberin devamı için: https://www.ureticihaber.com/mobil/haber/26679/unlu-yazar-melih-tugtagdan-huma-okullarinda.html

Haberin devamı için: http://www.konyayenigun.com/bolge/yazar-melih-tugtag-huma-ogrencileriyle-h210690.html

LİBERYA’DAN HÜMA OKULLARI’NA ZİYARET

Ziyarette eğitim, kültür ve sosyal dayanışma ile ilgili fikir alış verinde bulunan Mr. Twain Gleekia Hüma Okulları Kurucu- Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Birekul tarafından Türk eğitim sistemi, eğitim öğretim teknikleri, yöntemleri, eğitim öğretim materyalleri ve yaklaşımlarıyla ilgili birçok konuda bilgi aldı. Ziyaretinde Konya ve Hüma Okulları’ndan çok etkilendiğini dile getiren Mr. Twain Gleekia en kısa süre içinde başta öğretim materyalleri olmak üzere eğitim ve kültür konularında işbirliği yapmak istediklerini, bu konu da en başta Hüma Okulları’ndan destek beklediklerini ifade etti.

Haberin devamı için: https://www.ureticihaber.com/haber/26605/liberyadan-huma-okullarina-ziyaret.html