Geçtiğimiz haftalarda yaşanan Elazığ depremi sonrası ülkemizde başlayan yardım kampanyalarına Hüma Okulları da duyarsız kalmadı. Öğrenci ve velilerin desteği ile hazırlanan kırtasiye malzemeleri, kalem, kalemlik, defter, hikaye kitabı, atkı, bere, Mevlana şekeri ve öğrencilerin duygularını paylaştıkları mektuplar yola çıktı.

Hüma Okulları İyilik Kulübü, Elazığ depremi sonrası öğrencilere çağrı yaptı ve yardıma ihtiyacı olan öğrenciler için gerekli malzemeleri temin etmeye başladı. 2 hafta süre içinde kırkı aşkın kutuyu tamamlayan Hüma Okulları velilerini de davet ederek toplanan yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

14 Şubat Cuma günü sabah namazı kılınarak okulda çorba ikramı yapıldı. Sonrasında Elazığ’da depremden etkilenen öğrenciler için toplanan yardım kolileri dualarla yola çıktı. Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı’nın öğrencilerin bu duyarlı davranışlarına karşılık gönderdiği hediyeler teslim edildi.

Hüma Okulları Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Birekul günün anlam ve önemine binaen yaptığı konuşmasında, “Elazığ depreminde hayatını kaybeden vatandaşların yakınlarına baş sağlığı ve etkilenen herkese geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” dedi. Yardımlaşma söz konusu olduğunda tüm ülkenin bir araya gelmesinin büyük bir ayrıcalık olduğunu, hiçbir ülkede bu denli bir yardımlaşma seferberliğinin başlatılamayacağını ve Türkiye’ye özgü olan bu durumun kıymetini bilmemiz gerektiğini vurguladı. Konuşmasını Hüma Okulları İyilik Kulübü öğrencilerine,  katkıda bulunan tüm velilere ve Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı’ya teşekkür ederek bitirdi.

Haberin devamı için: https://www.konyadahaber.com/news-detail.php?Id=114297

Haberin devamı için: http://m.anadoludabugun.com.tr/huma-okullari-iyilik-kulubu-is-basinda-108195

Haberin devamı için: http://www.konyayenigun.com/egitim/huma-okullari-iyilik-icin-isbasinda-h227376.html

Haberin devamı için: https://m.konyapostasi.com.tr/konya/huma-okullari-iyilik-kulubu-is-basinda/81004

Haberin devamı için: https://www.pusulahaber.com.tr/huma-okullari-iyilik-kulubu-is-basinda-1304209h.htm

Haberin devamı için: http://ipekyoluhaber.net/m-haber-19589.html

Haberin devamı için: https://www.ureticihaber.com/mobil/haber/27846/huma-okullari-iyilik-kulubu-is-basinda.html

Haberin devamı için: http://www.merhabahaber.com/huma-okullari-iyilik-kulubu-isbasinda-1817665h.htm