Necmettin Erbakan Üniversitesi Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Dekanı tarihçi yazar Prof. Dr. Caner Arabacı, Hüma Okulları’nda verdiği konferansla öğrencilerle bir araya geldi. Eğitimciliğin tüm hayatını kapsadığını ve öğrencilerle bir araya gelmekten büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Arabacı, senelerdir biriktirdiği tecrübelerini paylaşarak ve tarihi gerçekler hakkında aydınlatıcı bir konferans gerçekleştirdi.

Gönül coğrafyasından bahseden Arabacı, Türklerin sadece şu an yaşadığı topraklarda değil bu güne kadar geçtiği her yerde iz bıraktıklarını, gönülle bağlı olduğu topraklardan hiçbir zaman silinmediklerini ve silinmeyeceklerini dile getirdi. Bir coğrafya üzerinde yaşayan her milletin asıl varlıklarını geçmişten gelen manevi değerlerle devam ettirdiklerini anlattı. Tecrübelerini aktarmayı milletin istikbali için bir görev bilincinde yerine getiren Prof. Dr. Caner Arabacı “Hüma Okulları’nın da sadece bugünü değil, geçmişi ve geleceği düşünerek hareket etmesinden bir tarihçi olarak gurur duydum. Yeni nesil ve zihni pak öğrencilere buluşarak tecrübelerimi anlatmak benim hayatımın amacıdır. Aynı amacı paylaştığım ve eğitime bakış açısını takdir ettiğim Hüma Okulları’nda bu konferansı gerçekleştirdiğim için mutluluk duyuyorum” dedi.

Hüma Okulları Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Birekul da “Milli birlik ve beraberliğimizi korumamız için gerekli olan yegâne şey tarih şuurudur. Geçmişimizi anladıkça ve yorumladıkça geleceği değiştirme gücümüz artacaktır. Öğrencilerimizi milli bir kültürle beslemek için tarihimizdeki değerleri daha çok öğretmeyi hedefliyoruz. Ayrıca milli şuuru ayakta tutmak, onu yüceltmek, tanımak ve başarılarımızı tüm dünyaya duyurabilmek bizim için önemli hedeflerimizden birisidir. “ dedi.

Günün anısına hediyelerini teslim eden Hüma Okulları, Prof. Dr. Caner Arabacı’ya değerli sözleri ve gerçekleştirdiği konferans için teşekkürlerini iletti.

Haberin devamı için: http://m.anadoludabugun.com.tr/prof-dr-arabaci-huma-okullarinda-tecrubelerini-paylasti-103633.html

Haberin devamı için: https://www.konyadahaber.com/news-detail.php?Id=113826

Haberin devamı için: http://www.merhabahaber.com/prof-dr-arabaci-tecrubelerini-paylasti-1815136h.htm

Haberin devamı için: http://www.ipekyoluhaber.net/m-haber-18619.html