Hüma Okulları Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Birekul Berat Kandili mesajı yayınladı. Berat Kandili, İslam aleminde mübarek Ramazan ayının müjdeleyicisi olarak görülmektedir. Kelime anlamı olarak ise “berat”, günahlardan arınma, temize çıkma, ilahi af ve rahmete nail olma anlamlarına gelmektedir. Bu nedenle Dr. Birekul “Üç ayların manevi havası içerisinde idrak edeceğimiz kutsal gecelerden biri olan ve bizlere Ramazan ayını müjdeleyen Berat Kandili’ne bir kez daha erişmenin mutluluk ve heyecanı içerisindeyiz” diyerek günün anlam ve önemine dikkat çekerek; iyi niyet ve temennilerini iletti.

Berat Kandili’nin önemine ve anlamına dikkat çeken Dr. Mehmet Birekul “Berat Kandili, Allah´ın bütün kullarına rahmet kapılarını açarak bağışladığı, dualarına karşılık verdiği, günahlarını affettiği, yapılan ibadetleri mükâfatlandırdığı mübarek gecelerden biridir.  Müslümanlara suç ve yanlışlardan kaçınmayı, günahlardan arınmayı, affedilmenin yanında affedici olmayı, bağışlanma isteğinin yanında bağışlayabilme bilincini de kazandırır.  Beratın ilk şartı, kimlerden ve nelerden uzak duracağımızı; kimlere ve nelere yakın olacağımızı bilmektir. Bu itibarla Berat, ruhumuza ağır gelen her türlü dert ve sıkıntıdan, hata ve günahtan, insana yakışmayan söz, tutum ve davranıştan “berat etmek” için Cenab-ı Allah’ın bizlere sunduğu bir fırsattır.

Berat gecesinin anlamını idrak eden herkes, Yüce Allah’ın Kur’an-ı Kerim’deki; “…Allah’ın rahmetinden ümit kesmeyin! Çünkü Allah bütün günahları bağışlar. Şüphesiz ki O, çok bağışlayan, çok esirgeyendir” müjdesinin farkına varmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta aziz milletimiz olmak üzere, tüm İslâm âleminin Berat Gecesi’ni tebrik ediyorum. Bu mübarek gece vesilesiyle, milletimizin her türlü dert ve sıkıntıdan kurtulmasını diliyor; Ramazan ayına, günah yüklerimizden arınmış gönüllerle, berat etmiş olarak girebilmeyi Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. “ dedi.

Haberin devamı için: http://www.rasyonelhaber.com/m/rasyonel-ozel-haber/dr-mehmet-birekul-berat-kandilini-kutladi-h60936.htm

Haberin devamı için: https://www.habermeclisi.com/2021/03/26/dr-mehmet-birekul-berat-kandilini-kutladi/

Haberin devamı için: https://42konyagazetesi.com/dr-mehmet-birekul-berat-kandilini-kutladi-h1836.html

Haberin devamı için: https://06ankaragazetesi.com/dr-mehmet-birekul-berat-kandilini-kutladi-h1859.html

Haberin devamı için: https://www.haberx.com/post/673185/dr-mehmet-birekul-berat-kandilini-kutladi

Haberin devamı için: https://halfetide.com/dr-mehmet-birekul-berat-kandilini-kutladi-h1795.html

Haberin devamı için: https://35izmirgazetesi.com/dr-mehmet-birekul-berat-kandilini-kutladi-h1618.html

Haberin devamı için: https://21diyarbakirgazetesi.com/dr-mehmet-birekul-berat-kandilini-kutladi-h1626.html

Haberin devamı için: https://33mersingazetesi.com/dr-mehmet-birekul-berat-kandilini-kutladi-h1648.html

Haberin devamı için: https://07antalyagazetesi.com/dr-mehmet-birekul-berat-kandilini-kutladi-h1654.html

Haberin devamı için: https://gazetegaziantep.com/dr-mehmet-birekul-berat-kandilini-kutladi-h1609.html

Haberin devamı için: https://61trabzongazetesi.com/dr-mehmet-birekul-berat-kandilini-kutladi-h1618.html

Haberin devamı için: https://01adanagazetesi.com/dr-mehmet-birekul-berat-kandilini-kutladi-h1631.html

Haberin devamı için: http://ipekyoluhaber.net/haber-dr.-mehmet-birekul-berat-kandilini-kutladi-23926.html