Okul öğrencileri Uşak’ta düzenlenen İller Arası Karete Şampiyonasında ikinci ve üçüncülük alırken, Konya’da liseler arasında düzenlenen tenis turnuvasında birincilik aldı.

Konya’da eğitim alanında adından söz ettiren Hüma Okulları sporda da büyük başarı gösteriyor. Okul öğrencileri Uşak’ta düzenlenen İller Arası Karete Şampiyonasında ikinci ve üçüncülük alırken, Konya’da liseler arasında düzenlenen tenis turnuvasında birincilik aldı.

Uşak’ın kurtuluşunun 100 yıl etkinlikleri çerçevesinde Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve Türkiye genelinden 52 okul kulübünün katıldığı İller Arası Karete Şampiyonası geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirildi. Konya’dan Hüma Okulu öğrencileri de şampiyonaya katılırken, müsabakalarda büyük başarı gösterdi. Hüma Okulları 6.sınıf öğrencisi Enes Nuri Özdemir kumite yarışlarında 50 kg da 2’nci olurken, 11.sınıf öğrencisi Ayşe Sena Demir ise karate branşında 48 kg da 3’ncü oldu. Diğer taraftan Konya’da Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Atatürk Haftası Tenis Turnuvası’nda da Hüma Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Zeynep Duru Mete, 14 yaş kategorisinde Konya şampiyonu oldu. Hüma Okulları Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Birekul, okul olarak eğitim alanında gösterdikleri başarıyı spora da taşıdıklarını belirterek başarı gösteren öğrencileri ve öğretmenleri tebrik etti.

Haberin devamı için: https://konyabakis.com/yerel/huma-okullari-odule-doymuyor-18154h

Haberin devamı için: http://ipekyoluhaber.net/haber-huma-okullari-odule-doymuyor-29980.html

Haberin devamı için:https://www.konyadahaber.com/news-detail.php?Id=123183

Haberin devamı için:https://www.ureticihaber.com/mobil/haber/huma-okullari-odule-doymuyor-sporda-huma-farki-1813.html

Haberin devamı için: https://www.konyaolay.com/huma-okullari-odule-doymuyor/3463/