Hüma Okulları’nda 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Kutlama programı ilk olarak İstiklal Marşı’nın okunması ve saygı duruşuyla başladı. Direnişi, ulusal kurtuluşu ve Türk Milletinin bağımsızlık ateşini simgeleyen bu önemli günde Hüma Okulları öğretmenleri günün anlamına ve tarihçesine dair konuşmalar yaptı.

Özel Hüma Okulları Anadolu Lisesi Müdürü Ahmet CAN; “Milli Mücadele’yi başlatan Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 103. Yıldönümünde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı okulumuzda çeşitli etkinliklerle coşkuyla kutluyoruz. Cumhuriyetimizin ve bağımsızlığımızın yegâne temsilcisi olan gençler; içinde bulunduğumuz çağda her mecrada hızlı bir değişim ve gelişim yaşanmaktadır. Ülkemiz sizin fikir ve düşüncelerinizle her daim daha ileriye gidecek, yeni ufuklara ve gelişime açık olacaktır. Bu sorumluluk bilinciyle kendinizi en iyi şekilde yetiştireceğinize, azim ve kararlılıkla çalışacağınıza inancımız sonsuzdur. Desteklerimiz tüm gücüyle sizinle birliktedir. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kurtuluş Savaşımızın bütün kahramanlarını saygı ve rahmetle anıyorum.” diyerek gençlere seslendi.

Öğrenciler güne dair şiirlerini okudu ve ardından oynadıkları oyunlarla eğlenerek kendilerine armağan edilmiş günün tadını çıkardı. 

Haberin devamı için: https://www.konyadahaber.com/news-detail.php?Id=121633

Haberin devamı için: https://www.ureticihaber.com/mobil/haber/42935/huma-okullarinda-19-mayis-kutlamasi.html

Haberin devamı için: http://ipekyoluhaber.net/m-haber-28685.html

Haberin devamı için: https://www.pusulahaber.com.tr/huma-okullarinda-19-mayis-kutlamasi-1635124h.htm