Hüma Okulları, ortaokul öğrencilerine İngilizce Heceleme Yarışması düzenledi.

İngilizce ağırlıklı eğitim veren Hüma Okulları, İngilizce’nin geliştirilmesi gereken önemli bir beceri olduğunu ifade ederek bu doğrultuda öğrencilerin akademik seviyelerine uygun olarak SpellingBee İngilizce kelime yarışmasını düzenlendi.

Etkinlik hakkında bilgi veren  Hüma Okulları Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Birekul bir İngilizce Öğretmeni kimliğiyle, “Hüma Okulları olarak yabancı dil eğitiminde dünya standartlarını hedefleyerek ilerliyoruz. Bu doğrultuda gerçekleştirdiğimiz etkinliklerimizden SpellingBee (Heceleme Arıları) yarışması kelimeleri harf harf kodlamayı öğreterek yazım yanlışlarını en aza indirmek, zamanı doğru kullanma alışkanlığı edindirmek, yabancı dil kelime bilgisini artırırken aynı zamanda telaffuz hatalarını da azaltmak ve en önemlisi öğrencilerimize özgüven kazandırmak amacıyla düzenlenmiştir. Okulumuzda bu ve benzeri dil becerisini geliştirecek etkinlikler yapılmasına özen gösteriyor, öğretmenlerimizin yenilikçi bakış açılarıyla yeni ufuklar açmaya çalışıyoruz. Bu konuda üstün başarılara imza atacağımızı düşünüyor ve bu başarıları tescilleyeceğimize inanıyoruz. Sadece teoride değil uygulamada da öğrencilerimize yardımcı oluyor, İngilizce’yi günlük yaşantımıza adapte ediyoruz. Bu gibi yarışmalar heyecanlı ve öğretici dakikaların ortaya çıkmasına sebep oluyor. Öğrencilerimizin akademik sürecini desteklediğine inanıyoruz.” dedi.

Hüma Okulları öğrencileri ise yarışmada İngilizce yazım, heceleme ve telaffuz becerilerini geliştirme fırsatı bulduklarını eğlenerek öğrendiklerini ve etkinliğin tekrarını heyecanla beklediklerini söylediler.

Yarışma sonunda başarı gösteren öğrencilere sertifikaları ve ödülleri verildi.

Haberin devamı için: http://www.seydisehirgundem.com/huma-okullarinda-spellingbee-heyecani-11415-haberi

Haberin devamı için: https://www.merhabahaber.com/service/amp/huma-okullarinda-spellingbee-heyecani-1849870h.htm

Haberin devamı için: https://www.ureticihaber.com/mobil/haber/41643/huma-okullarinda-spellingbee-heyecani.html

Haberin devamı için: https://www.konyadahaber.com/news-detail.php?Id=120924

Haberin devamı için: http://ipekyoluhaber.net/haber-huma-okullari-nda-spelling-bee-heyecani-27798.html