Hüma Okulları Barış Pınarı Harekatı adına Konya’nın Derbent ilçesinde bulunan Aladağ’a yürüyüş gerçekleştirdi.

Ülkemizde son dönemde yaşanan askeri operasyon ve barış harekâtının başlaması üzerine Hüma okulları bir yürüyüş düzenlendi. 2385 metre rakıma sahip olan Aladağ, ilerleyen zamanlarda Konya’nın kayak merkezi olarak karşımıza çıkacak güzide yerlerden biri. İlk defa bir topluluğun tırmandığı Aladağ’ı keşfeden Hüma Okulları öncelikle zirveye yürüyüş gerçekleştirildi. Yürüyüş esnasında öğrenciler, Konya’da da Uludağ gibi bir merkezin olduğunu ve şehrin gizli kalan güzellikleri hakkında bilgi edinmiş oldular. Tırmanışın ardından zirveye ulaşan öğrenciler öncelikle vatanımız ve şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşı okudu. Ardından Kuran-ı Kerim dinletisiyle operasyondaki ordumuz, şehitlerimiz ve gazilerimize dualar edildi. Yürüyüşe Hüma Okulları yönetim kurulu da katılım gösterdi. Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Birekul,”Ülkemizin yaşadığı bu önemli süreçte milletimizin ve ordumuzun her zaman yanındayız. Bu süreci atlatıp feraha çıkacağımızdan hiç kuşkumuz yok. Rabbim kahraman ordumuzu, güvenlik güçlerimizi muhafaza edip mansur ve muzaffer eylesin” diyerek Türk askerinin yanında olduğunu belirtti.

Öğrenciler doğa ile içi içe oldukları günün sonunda duygu ve düşüncelerini hazırlanan gezi defterine yazdılar. Farkındalık oluşturan bu etkinlik için okul yönetimine ve öğretmenlerine teşekkür ettiler.

Haberin devamı için: http://www.hakimiyet.com/huma-okullari-baris-pinari-harekati-adina-zirveye-tirmandi-1261075h.htm

Haberin devamı için: https://www.haberkent.com/haber/ogrenciler-mehmetcige-destek-icin-zirveye-tirmandi-h81475.html

Haberin devamı için: https://www.konyadahaber.com/news-detail.php?Id=113351

Haberin devamı için: http://m.anadoludabugun.com.tr/huma-okullari-baris-pinari-harekati-adina-zirveye-tirmandi-98644.html#referrer=https://www.google.com

Haberin devamı için: http://www.ipekyoluhaber.net/m-haber-17677.html

Haberin devamı için: http://www.konyayenigun.com/bolge/huma-okullari-mehmetcige-destek-icin-tirmandi-h207870.html