Türkiye Geleneksel Türk Okçuluk Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Koç Hüma Okulları’nı ziyarete geldi. Öncelikle Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Birekul eşliğinde okulu gezen Başkan Ömer Koç, daha sonra öğrencilere konferans verdi.

Konferansta okulun eğitimini ve yapısını çok beğendiğini dile getirdi. Atalarımızdan bize miras olan okçuluğu belirli bir disiplin içerisinde gelecek nesillere aktarmayı hedeflediğini, bu kültürel mirasa sahip çıkarak hak ettiğinden daha fazla değerin verilmesi gerektiğini vurguladı. Dr. Birekul da “Okulumuzda spor faaliyetlerine her zaman öncelik tanıyoruz. Spor, öğrencilerin gelişimi ve kendilerini keşfetmeleri için önemli bir araçtır. Özellikle insanın kendi vücudunu eğitmeyi öğrendiği sporlar öğrencilerimiz için çok kıymetlidir. Bizler de bu mirası gelecek nesillere aktararak sahip çıkmak için elimizden geleni yapacağız.” diyerek spora ve okçuluğa verdiği değeri vurguladı.  Sonrasında bahçede okçuluk ile ilgili bilgi ve eğitim verilmesinin ardından öğrenciler ve öğretmenlerle birlikte atış yaptı. Renkli ve eğlenceli manzaralar çıkan Hüma Okulları’nda spor dolu bir gün geçirildi. Öğrencilere 3 tane soru soran Başkan Koç doğru cevabı bilen öğrenciye isimlerine özel ok hediye edeceğini belirtti.

Atış sonrası misafirlerini makamda ağırlayan Hüma Okulları, Türkiye Geleneksel Türk Okçuluk Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Koç’ a günün anısına hediyelerini takdim etti ve ziyaretlerinden dolayı kendisine teşekkürlerini iletti.

Haberin devamı için: https://www.ureticihaber.com/mobil/haber/25633/huma-okullarinda-okculuk-uzerine-seminer.html

Haberin devamı için: http://www.hakimiyet.com/huma-okullarinda-okculuk-uzerine-seminer-1260908h.htm

Haberin devamı için: https://www.haberkent.com/haber/ya-hakk-h81008.htm

Haberin devamı için: http://www.konyayenigun.com/bolge/huma-okullarinda-okculuk-semineri-verildi-h207677.html

Haberin devamı için: https://www.konyadahaber.com/news-detail.php?Id=113330

Haberin devamı için: http://ipekyoluhaber.net/haber-huma-okullarinda-okculuk-uzerine-seminer-17625.html