Hüma Okulları Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Birekul’dan Ramazan Ayı Mesajı

Hüma Okulları Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Birekul Ramazan Ayını kutladı.

11 ayın sultanı olan bir Ramazan ayına daha kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ramazan ayının dinimizde büyük bir önemi ve diğer aylar arasında seçkin bir yeri vardır. Çünkü mukaddes kitabımız Kur’an-ı Kerim insanlık âlemine bu ayda inmiş, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi bu ay içinde yer almış ve oruç tutulması bu ayda farz kılınmıştır.

Ramazan Ayı, Rabbimizin af, mağfiret, lütuf ve kereminin doruğa çıktığı, gönüllerin birleştiği, dostluk ve kardeşlik duygularının yoğunlaştığı, cömertliğin ve yardımseverliğin zirveye ulaştığı aydır.

Bu mübarek ayda bizlere düşen görev yardımlaşmanın ve dayanışmanın güzelliğini en güzel şekilde yaşayıp yaşatmaktır. “İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır.” Hadis-i Şerif´inin rehberliğinde, elimizden geldiği kadar, çevreye karşı duyarlı olmalı, dertli olana derman olmalı, yardıma muhtaç olana yardım elini uzatmalıyız.

“Bu duygu ve düşüncelerle; birlik, beraberlik ve hoşgörünün hâkim olduğu Ramazan ayının, ilimizde, ülkemizde ve tüm İslam aleminde sağlıklı, huzurlu ve bereketli geçmesi temennisiyle, Hayırlı Ramazanlar dilerim.

Cenab-ı Allah bizleri sağlık, esenlik, huzur, birlik ve beraberlik içinde Ramazan Bayramı’na kavuştursun“dedi.

HABERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ.


Buraya tıkla