Hüma Okulları Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Birekul “18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü” nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Birekul mesajında şu ifadelere yer verdi

18 Mart Çanakkale Zaferi, tarihte eşi ve benzeri görülmemiş büyük bir cesaret, inanç örneği sergilenerek Türk Milletinin birlik ve beraberlik içinde en ağır şartlarda bağımsızlığı için ortaya koyduğu büyük bir kahramanlık destanıdır.

Çanakkale Zaferi, bir milletin bütün dünyaya karşı onurunu, şerefini, namusunu ve bağımsızlığını kanının son damlasına kadar nasıl koruduğunu gösteren emsalsiz bir şahlanıştır. Bu şahlanışta milletimiz; azmini, kararlılığını, iradesini, merhametini ve şefkatini de tüm insanlığa örnek olacak şekilde ortaya koymuştur. Bu zaferle ortaya konulan sarsılmaz ve bölünmez vatan sevgisini herkesin çok iyi anlaması, benimsemesi ve gelecek nesillere de aktarması gerekmektedir.

O gün Anafartalar’da Conkbayırı’nda tüm imkansızlıklara rağmen cepheden cepheye koşup tarihimizi yazan şehitlerimize ve gazilerimize minnet borcumuzu ancak bu şekilde ödeyebiliriz. Günümüzde ve gelecekte de vatanımızı aynı ruh ve anlayışla korumak, her Türk vatandaşının temel sorumluluğudur.

‘’Bu vesile ile kahramanlık destanına imza atmış tüm şehitlerimizi, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum’’dedi.

 

HABERİ GÖRMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ.

 

https://www.yenimeram.com.tr/huma-okullari-kurucu-yonetim-kurulu-baskani-birekul-vatani-korumak-temel-sorumlulugumuzdur-536310.htm

https://www.ureticihaber.com/mobil/haber/dr-mehmet-birekuldan-18-mart-canakkale-zaferi-ve-sehitleri-anma-gunu-mesaji-8488.html

https://konyabakis.com/yerel/canakkale-zaferi-buyuk-bir-kahramanlik-destanidir-78614h